Strona 1 z 1

Bambusa Vulgaris

: 26 kwie 2012 00:15
autor: Shabowy
Witam Forumowiczów.

3 lata temu kupiłem sadzonkę Bambusa Vulgaris w sklepie internetowym. Minęły 3 lata i nic. Znaczy wypuszcza jakies młode pędy ale to wszystkie grubości 0,3 cm lub chudsze. ; ) Widać, że bryła korzeniowa się rozrasta i wydać grube kłącza w ziemii, ale nic nie chce wyjść ponad ziemie tylko wędruje mi po doniczce i co rok musze go przesadzać... Mam być dalej cierpliwy czy uznać, że będzie lipa ; ) Anóż mi zrobi niespodziankę w tym roku i puści jakieś ładne pędy ? :)

Trzymam go od samego początku w pokoju na poddaszu na półce. Teraz ma jakieś 50 cm. Ziemia zwykła do roślin doniczkowych. Czasem mu poleje nawozu humusowego ; ) Może mu sypnąć jakiś nawóz azotowy czy innego typu ?

Licze na Waszą pomoc

Pozdrawiam.

Re: Bambusa Vulgaris

: 26 kwie 2012 08:44
autor: kambie
Po mojemu, jeśli ciągle go przesadzasz, to "inwestuje" w bryłę korzeniową a nie w pędy...? Sam to napisałeś ;)
Jak masz możliwość, to wystaw go na zewnątrz jak zrobi się wystarczająco ciepło, bo większość bambusów się męczy w pomieszczeniach.
Jesteś na forum i powinieneś znać to powiedzenie...że w pierwszym roku bambus pełznie, w drugim idzie a w trzecim biegnie (skacze?). :mrgreen:

Re: Bambusa Vulgaris

: 26 kwie 2012 17:03
autor: rjz
.... Ale to odnosi się wyłącznie do przyrostów pod ziemią.
No...jak ma coś dużego wypuścić, jeżeli ten jego pojemnik mieści się na półce? Ile to litrów?
I fakt, koniecznie na świeże powietrze, a konkretnie dobrze stosowane słońce i ostrożnie dozowany nawóz, taki do trawników, np.

Re: Bambusa Vulgaris

: 26 kwie 2012 23:13
autor: Shabowy
nie wiem, coś koło 10 l ; p czyli jutro leci na świeże powietrze, ale nie w słońce bo mi liście poschną . ; )