bambus w domu [a potem w ogrodzie]

Uprawa gatunków tropikalnych i innych nadających się do pomieszczeń.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

bambus w domu [a potem w ogrodzie]

Post autor: bubus1313 » 05 mar 2009 10:47

Witam wszystkich

Oprócz tego że chciałem się przedstawić, bo do tej pory śledziłem forum jako gość, mam pytanie.
Zakładając, że za ok. 3 lata miejsce pod bambusy na działce będzie gotowe, czy przez ten czas warto kupić i przygotowywać roślinę jakoś w domu do dalszego życia, czy lepiej kupić sadzonkę w "ostatniej chwili" i wsadzać od razu w gruncie.
Czy przeprowadzaliście badania ziemi przed wsadzaniem(kwasowość, minerały, itp.)
Kiedyś będę miał las bambusowy. Albo chociaż lasek.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Re: bambus w domu [a potem w ogrodzie]

Post autor: Sobal » 05 mar 2009 12:07

Witaj!
Najlepszą inwestycją byłoby posadzenie go w innym miejscu w ogrodzie na te 3 lata a potem przesadzenie, bo w mieszkaniu to zwykle po roku zaczyna się stagnacja i regres...

Koleżanka kupiła największą plastikową miskę i wycięła dno co posłużyło jako tymczasowa bariera korzeniowa. To wydaje się być dobry pomysł bo bez bariery korzeniowej trudno się przesadza potem bo bambus przez to, że ucieka w różne strony staje się nieporęczny przy przenoszeniu. Jak nie masz gdzie u siebie to dogadaj się z kimś kto ma miejsce i zaoferuj w zamian sadzonkę jak się spodoba ;) Jak nie chcesz miski to przez 3 lata powinno wytrzymać w większości przypadków zwykłe obrzeże trawnikowe (możesz dać podwójne). Zostaw mu przynajmniej z 1m kwadratowy.
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy

Post autor: bubus1313 » 10 mar 2009 13:58

Dzięki za odpowiedź.
Problem polega na tym, że działka leży ok. 1 km ode mnie. Jest nie opłotowana i praktycznie nie do upilnowania, wiec na niej nie da rady. Chyba jednak poczekam z zakupem do wykrystalizowania się sytuacji.
Kiedyś będę miał las bambusowy. Albo chociaż lasek.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 10 mar 2009 14:26

Eee... to kup mały - nikt nie będzie wiedział co to jest. Sypnij do ziemi ze 100-200g agrożelu żeby nie podsychał i zostaw go tam.
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

ODPOWIEDZ