Opóźnienie w kiełkowaniu...

Uprawa gatunków tropikalnych i innych nadających się do pomieszczeń.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
witolddj
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2015

Opóźnienie w kiełkowaniu...

Post autor: witolddj » 11 cze 2010 17:41

Wiosna już mija, lato się zbliża a mój Bambusa Lako spóźnia się z wypuszczaniem nowych pędów. Nie wiem co jest grane bo stoi na słonecznym oknie, regularnie go podlewam, nawożę itp. Produkuje mase liści i drobniutkich gałązek ale pędów wyłażących z ziemi nie widać, jak to bywało wcześniej. Macie jakiś pomysł czym może to być spowodowane??? :?

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Re: Opóźnienie w kiełkowaniu...

Post autor: Sobal » 14 cze 2010 14:04

witolddj pisze:Wiosna już mija, lato się zbliża a mój Bambusa Lako spóźnia się z wypuszczaniem nowych pędów. Nie wiem co jest grane bo stoi na słonecznym oknie, regularnie go podlewam, nawożę itp. Produkuje mase liści i drobniutkich gałązek ale pędów wyłażących z ziemi nie widać, jak to bywało wcześniej. Macie jakiś pomysł czym może to być spowodowane??? :?
Bambusy tropikalne nie bardzo się przejmują porami roku. Nabierze masy i coś na pewno wypuści...
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

Awatar użytkownika
witolddj
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2015

Re: Opóźnienie w kiełkowaniu...

Post autor: witolddj » 14 cze 2010 17:35

Ahaa! Czyli bambusy tropikalne hodowane w domu nie mają jakiejś szczególnej, ustalonej pory kiełkowania?

ODPOWIEDZ