bambus w domu

Uprawa gatunków tropikalnych i innych nadających się do pomieszczeń.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

boski_lopezz

Post autor: boski_lopezz » 30 paź 2007 22:53

witam.. nie bardzo wiem gdzie sie zgłosic z tym pytaniem wiec pisze tu....
zastanawiam sie czy jesli swoja kępke bambusa(moso!!! nie smiac sie!! !nic innego nie umiem wykombinowac) rozerwe/rozetne na dwie czesci posadze osobno to bede miał dwie kępki czy wszystko szlak jany trafi i bede miec suchego habazia w dwuch doniczkach????

margal1992

Re: bambus w domu

Post autor: margal1992 » 28 maja 2008 14:46

ja od 3 lat mam bambusy w domu,
to niewielkie rośliny, które można trzymać w wodzie, ziemi żelowej albo w zwykłej ziemi, tylko wtedy trzeba je codziennie podlewać.
bambusy takie można kupić na giełdzie kwiatowej lub w ikea. maja one około 20-50 cm, rosną bardzo ładnie. cena jednego bambusa wynosi około 3-5 złote.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 28 maja 2008 14:52

margal1992 pisze:ja od 3 lat mam bambusy w domu,
to niewielkie rośliny, które można trzymać w wodzie, ziemi żelowej albo w zwykłej ziemi, tylko wtedy trzeba je codziennie podlewać.
bambusy takie można kupić na giełdzie kwiatowej lub w ikea. maja one około 20-50 cm, rosną bardzo ładnie. cena jednego bambusa wynosi około 3-5 złote.
Zanim zaczniesz pisać, proszę poczytaj najpierw trochę nasze forum a zwłaszcza dział o Lucky Bamboo... :?
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 28 maja 2008 15:25

Co do dzielenia małych sadzonek to jest to makroproliferacja (macroproliferation). Jest to wydajna i prosta metoda rozmnażania bo małe rośliny bardzo szybko się regenerują i można je dzielić co kilka miesięcy podwajając za każdym razem ilość posiadanych sadzonek. Przeżywalność podobno jest dość wysoka na poziomie (nie mam dokładnych danych o Phyllostachysach). Warunkiem jest oczywiście roślina w dobrej kondycji. Pamiętaj, że tnąc splątaną kępę na pół może się okazać że pociąłeś roślinę na więcej części więc może się okazać koniecznie wypłukanie ziemi. Po operacji oczywiście cień, duża wilgotność (np. szklarenka) aż korzenie dojdą do siebie.
Tu poczytaj: http://bambusy.pl/viewtopic.php?f=15&t=414 str. 55
To tyle teorii. Jak się zdecydujesz to daj znać jak poszło i zrób parę fotek najlepiej :)
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

Awatar użytkownika
WuDeChang
Krzewiciel
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012
Kontaktowanie:

Bardzo ładnie

Post autor: WuDeChang » 19 cze 2009 12:40

Sobal pisze:
margal1992 pisze:ja od 3 lat mam bambusy w domu,
Zanim zaczniesz pisać, proszę poczytaj najpierw trochę nasze forum a zwłaszcza dział o Lucky Bamboo... :?
Nawiasem:
Ahehehehehehe, mnie to ubawiło[!], tak jakoś po angielsku to odbrałem, pozytywnie (nie nabijam się z ludzi, oczywiscie) , naprawdę niezły cytat! xD
High Hopes, nie pytajcie czym nawozimy, wkładamy całe serce w tą robotę...jeśli tylko nie stoi nad nami żaden phara-oh..no. Cytaty Wszechczasów: "Tylko nie jedzcie tych jabłek, a ten Ogólnoglobanly Ogród będzie Wasz."

Awatar użytkownika
witolddj
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2015

Post autor: witolddj » 02 lip 2009 15:28

Bpjea pisze: W mieszkaniu najlepiej sprawdzaja sie kepowe subtropikalne i tropikalne.
Uprawiane sa: Bambusa multiplex (w odmianach), Bambusa vulgaris (w odmianach), Bambusa ventricosa...
Dokładnie, dorzucę jeszcze swojego Bambusa Lako, który rosnie na południowym oknie, światła ma tylko przez kilka godzin w ciągu dnia a mimo to daje radę :) jak widać
Załączniki
Lako.JPG

Key86
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2009

Post autor: Key86 » 14 lip 2009 19:42

A czy ktoś próbował z bambusem olbrzymim? Tak się czaję i zaczaić się nie mogę... Nasiona w sumie drogie nie są, ale czy jest sens?

Darkbus
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010

Post autor: Darkbus » 21 kwie 2010 10:43

Witam sens zawsze jest:) osobiście z własnego doświadczenia wiem że w domu napewno Fargesia nie daje rady. Pchy. tak sobie muszę, ale odpadają. Jesli chodzi o bambusy tropikalnych odmian to jak najbardziej. Tylko jak każda roślina ma swoje wymagania, które musimy spełnić żeby roślinka nam dobrze rosła. Jeśli chodzi o nasionka muszą one być dobrej jakości bo często to co można dostać to już są bardzo słabej żywotności i trudno żeby coś z nich wzeszło.

ODPOWIEDZ