bambus do pomieszczeń słonecznych

Uprawa gatunków tropikalnych i innych nadających się do pomieszczeń.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Yrcztk
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

bambus do pomieszczeń słonecznych

Post autor: Yrcztk » 18 paź 2012 16:09

Dzień dobry!
Jako nowy użytkownik forum witam wszystkich serdecznie. Mam prośbę do zaawansowanych użytkowników forum w podaniu propozycji odpowiedniego bambusa do domu. Będąc na urlopie w Paryżu zauważyłem, że tam masa restauracji posiada w swoich ogródkach bambusy posadzone w duże doniczki. Najczęściej służą one za "parawan" zasłaniający kolejny malowniczy ogródek, knajpkę. dodatkowo tamte bambusy są przycinane zwyczajnie jak żywopłot dzięki czemu po odrośnięciu staję się jeszcze i jeszcze gęstszy. W takiej donicy o wymiarach 20x50cm mieści się wiele łodyg tworząc gęstą zwartą "kupę". Spodobały mi się te rośliny i obecnie szukam odpowiedniego dla siebie i warunków które mogę roślinie zapewnić w domu. Pokój w którym chcę trzymać roślinę jest ciepły i przede wszystkim słoneczny. Znalazłem w necie informację iż można w domu hodować:
-Bambusa multiplex
-Pseudosasa japonica
-bambus vulgaris
-Pogonatherum paniceum
Niestety informację zawarte w internecie są na tyle sprzeczne, że w proszę o pomoc w poukładaniu. Jaki bambus mógłbym wybrać do mieszkania? Jeśli to możliwe to właśnie taki który byłby gęsty. Postaram się pokazać zdjęcia bambusów z Paryskich knajp, ale na razie zdjęcia jeszcze do mnie nie dotarły więc nawet nie wiem czy są dobrej jakości. Pozdrawiam Tomasz

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Re: bambus do pomieszczeń słonecznych

Post autor: Sobal » 16 sty 2013 15:53

W pomieszczeniach rosną słabo. Ulegają w ciągu 2-3 lat mocnemu regresowi i łatwo atakują je choroby.

Jeśli zależy ci na dobrym efekcie to trzeba by mieć je u kogoś w ogrodzie i co rok-dwa sobie jesienią wykopywać nową piękną sadzonkę a po roku w domu wysyłać ją na emeryturę do ogrodu (wiosną).
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

ODPOWIEDZ