Vivaxa w domu od sylwestra

Uprawa gatunków tropikalnych i innych nadających się do pomieszczeń.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Krzysztof Magoń
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2011

Vivaxa w domu od sylwestra

Post autor: Krzysztof Magoń » 23 sty 2016 17:33

Witam 2 sezony temu moje bambusy zatakowała nornica pomimo walki zmusiła mnie do przeniesienia calej kępy na jeden rok
na ine stanowisko

kilka miesięcy puzniej odkrylem że Vivaxa zaczoł się odradzać na swoim pierwotnym stanowisku

2 wyrosły z korzeni wodonośnych małych a jeden dość gruby ze skrawka kłoncza o wymiarach centymetra

które musiala przenieść nornica tym bardzie bo jak odkopywałem roślina wyrosła z głębokości 1/2m

przeniosłem więc przed zimom do donicy wypelnionej trocinami i postawiłem w domu w zimnym miejscu z uwagi na łagodnom zime następnie caly sezon sobie rusł normalnie na wet calkiem bujnie

Tom zimom 2015/2016 plan był podobny ale nie stety przy mrozach po Sylwestrze stwierdziłem że powendroje do domu nad grzejnik
i tak powstał temat .dzisiaj po 23 dniach zaczoł przebijać się 1 pęd ale co ciekawi mnie zaczynają pojawiać się do piero zalonzki nowych listkow gałonzek z taką sytlacjom nie mialem do czynienia zwykle najpierw bambus zaczyna wypuszczać listowie pużniej do piero pędy

mam takom teorie że Vivaxa jest wyjatkowo ciepło lubnym bambusem zresztom miejsce z kont pochodzi naturalnie to Thilandi ,Wietnam a tam jest durzo cieplej niż w chinach. pisze to jako ciekawostke

ODPOWIEDZ