Wysiew czarnego bambusa

Tematy związane z kwitnieniem, nasionami, kiełkowaniem/germinacją i opieką nad młodymi roślinami.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
mimik
Krzewiciel
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2016

Wysiew czarnego bambusa

Post autor: mimik » 02 wrz 2016 19:12

Witam
zauważyłem ze wiele z was odradza wysiewu, ja zakupiłem na aliexpress trochę nasion czarnego bambusa, znając moje doświadczenie które jest dosłownie zerowe i wg waszych opinii tylko mała część kiełkuje, postanowiłem posiać 100 szt, już po kilku dniach mam 30-40 łodyg do 4cm wysokości z pozostałych wyrastają przezroczyste korzenie, zatem wysiew skuteczny na poziomie około 95%. dokładnie nie liczyłem ale na oko ze wszystkich wyrasta korzeń i fakt szybko rośnie.

teraz będę je zaraz przesadzał bo myślałem ze z moimi umiejętnościami będę miał dużo mniejsze osiągi. za jakiś czas napiszę jak już wyrosną. bo zaraz ktoś pewno się znajdzie i napisze ze mi uschną po podrośnięciu. zobaczymy

Gorąco zachęcam do wysiewu z nasion, taniej i dużo więcej przyjemności niż kupowanie już gotowców, jak mi przetrwają będę mógł parę sadzonek komuś odsprzedać :wink:
][ Zainteresowany uprawą roślin: Salix viminalis 082, Phyllostachys Nigra Dendrocalamus asper Betung Hitam, phyllostachys vivax, Fargesia nitida Nymphenburg

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Re: Wysiew czarnego bambusa

Post autor: bubus1313 » 03 wrz 2016 00:51

Super.
Daj jakieś zdjęcia jak możesz.
Kiedyś będę miał las bambusowy. Albo chociaż lasek.

KamilaT
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2017
Lokalizacja: http://ominzus.pl/biuro_rachunkowe_ksiegowa-walbrzych/ - księgowa Wałbrzych

Post autor: KamilaT » 19 maja 2017 13:47

Zastanawiam się nad zasianiem czarnych bambusów, myślę nad około 200 nasionami, ale nie wiem, czy jest sens? Kolega tutaj nie wrzucił zdjęc ani nie skomentował jak to wszystko poszło, a szkoda :(
:D http://ctwb.pl/umowa_kupna_sprzedazy_samochodu - umowa kupna sprzedaży pojazdu

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Post autor: bubus1313 » 28 maja 2017 22:08

Nie poszło :D
To była ściema.
Kiedyś będę miał las bambusowy. Albo chociaż lasek.

ODPOWIEDZ