Bambus wodny - czy trzeba go podpierać ?

Tematy związane z kwitnieniem, nasionami, kiełkowaniem/germinacją i opieką nad młodymi roślinami.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
Scorpimen
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Bambus wodny - czy trzeba go podpierać ?

Post autor: Scorpimen » 05 mar 2006 19:16

kupiłem na allegro 50 nasion bambusa wodnego i wykiełkował mi 1. Nasionka miały dobre warunki ok 27 stopni i lekko wilgotna ziemia.W tej chwili bambus ma ok 14cm po 2 miesiącach. I zaczyna sie przechylać na bok. Moja obawa jest taka czy trzeba go czyms podeprzeć bo mam obawe czy sie nie złamie. I zaóważyłem że listki sie takie lekko żółtawe zaczynają robić. Czy to moze wina przeszdzenia ??

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

podpieranie, żółknięcie

Post autor: Sobal » 06 mar 2006 11:52

2% to rzeczywiście słabo.
Co do przechylania to nic mu nie grozi - pod własnym ciężarem się nie złamie.
Co do żółknięcia to przyczyn może być kilka.
Jeśli nie ma owadów, podłoże nie jest za mokre i nie jest zbyt ubogie to spróbuj doświetlać.

Ja miałem wyraźną poprawę już przy taniej lampce biurkowej z 11W świetlówką kompaktową. Wszyscy twierdzą że to za mało ale u mnie była ona 1 cm od powierzchni niskiej plastikowej "szklarenki" więc gęstość strumienia światła była chyba wystarczająca).

][
][
][Sobal
Ostatnio zmieniony 06 mar 2006 11:56 przez Sobal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 06 mar 2006 11:55

A tak w ogóle to lepiej zamów sobie coś z http://www.bambusarium.cz to będziesz kilka lat do przodu i z fajniejszymi gatunkami. Tu jest dobra okazja: viewtopic.php?t=284
][
][
][Sobal

Awatar użytkownika
Scorpimen
Kontaktowanie:

dzieki

Post autor: Scorpimen » 06 mar 2006 14:53

No ja trzymam mojego bambo pod taką swietlówką na biurko i moze dlatego troche zmarniał. Ale teraz jest więcej słońca i mam go na parapecie i jakby odzyskiwał witalność.
Dzieki za pomoc bo to mój jedyny najcenniejszy bambusik :-)

A jeśli chodzi o uprawe z nasion to mi sie to nawet podoba bo wiem co i jak od samego początku. A że jestem młody to mam czas :P
A jak mi sie skończą nasiona na allegro(gatunki/ odmiany czy rasy :P) to przejde na sadzonki.

ODPOWIEDZ