fragesia nitida nowe pędy

Tematy związane z kwitnieniem, nasionami, kiełkowaniem/germinacją i opieką nad młodymi roślinami.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Tenkiten
Krzewiciel
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

fragesia nitida nowe pędy

Post autor: Tenkiten » 10 paź 2006 23:22

witajcie. zaskoczyła mnie moja "dama" wypuszczając jesienne zdrowe dwa pędy. rośnie narazie w doniczce już w domu z racji lepszego przystosowania do zimy i tu bum! dwa nowiuśkie pędy!
mam w zwiazku z tym pytanie - czy teraz ją przesadzać do większej donicy, czy się wstrzymać do wiosny?

docelowo na wiosnę 2008 ma zarosnąć w gruncie. na razie ma jakieś 40 cm i ciągle wypuszcza nowe liście, z czego bardzo rad.
pozdrawiam wszystkich.

Darkbus
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010

Post autor: Darkbus » 11 paź 2006 08:33

Witaj jesli chcesz przesadzac to uwazam ze nic nie stoi na przeszkodzie. Ja swoje przesadzam w ten sposob aby jak najmniej bylo to odczuwalne dla roslinki. Czyli cala stara bryle korzeniowa z ziemia wkladam do innej wiekszej doniczki i obsypuje mieszanka torfowo-humusowa-piaskowa. rosliny maja malo stresu a duzy zastrzyk nowych mineralow. Pozdrawiam

Tenkiten
Krzewiciel
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Post autor: Tenkiten » 12 lis 2006 22:33

od jesieni puściła już 4 nowe pędy. co jeden to grubszy. zaznaczam, że hodowana jest narazie w donicy na południowej stronie mieszkania. dzisiaj właśnie zauważyłem nowy pęd.
rad z tego bardzo, gdyż po budowie domu na wiosnę 2008 zostanie fragesia posadzona w gruncie.

ODPOWIEDZ