uprawa MOSO i inne

Tematy związane z kwitnieniem, nasionami, kiełkowaniem/germinacją i opieką nad młodymi roślinami.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

bambusownik

uprawa MOSO i inne

Post autor: bambusownik » 06 paź 2007 23:15

Witam,

czytam w forum, że dużo z was podjęło, mniej albo więcej cieszące się powodzeniem, próby z hodowlą bambusów z nasion.
Interesujące by było, u kogo z was ten bambus urósł tak na więcej niż 50cm, albo kto z was był w stanie go z doniczki przesadzić do ogrodu?

Mój Moso rośnie dość dobrze (około 2 lat) w doniczce, ale kiedy z tych drobnych korzonków będą nareszcie kłącza abym go mógł w ogrodzie zakopać ?
Jakie doświadczenia zrobiliście ?

Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 08 paź 2007 10:54

Mój padł niedługo po przesadzeniu ale miał około 20 cm i specjalnie go nie rozpieszczałem bo i tak zima by go pewnie załatwiła - wybrałem inne gatunki po prostu...

Awatar użytkownika
witolddj
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2015

Re: uprawa MOSO i inne

Post autor: witolddj » 09 kwie 2008 12:05

Ja choduję Moso kilka m-cy,ma około 30cm wys.tydzień temu rozsadził ziemię w doniczce,odkrywając kłącze grubości palca wskazyjącego, cały czas dość szybko rośnie. Pod koniec maja planuję przesadzić go do ogrodu a zimą będe osłaniał go "szklarenką" zbudowaną z 5-litrowych butelek po wodzie.Mam zamiar wychodować cały "lasek" choćby miało mnie to nie mało pracy kosztowac. :D

Awatar użytkownika
witolddj
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2015

Post autor: witolddj » 09 kwie 2008 12:25

Zapomniałem przy okazji wspomnąć o pewnej,ciekawostce.Jakiś miesiąc temu, we Frankfurcie nad Menem przejeżdżając przez blokowisko, zobaczyłem coś co przypominało gat.Moso! Pędy zielone, niezbyt gęste, średnica ok.12cm, a sięgały prawie do DRUGIEGO piętra bloku! Jeśli to rzeczywiście Moso, to jak to możliwe?! Podważało by to wcześniejsze komentarze, jakoby Moso nie miał by szans istnienia w naszych warunkach klimatycznych. :wink: Jeśli będę tam jeszcze kiedys, to spróbuję zrobic zdięcie...

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 10 kwie 2008 09:18

Frankfurt nad Menem to już chyba 8 strefa klimatyczna więc to może być Moso ale najprawdopodobniej jest to Phyllostachys vivax dość popularny w tych rejonach. Jeśli miał niebieskawo-matowy odcień to nie był vivax...

Obrazek
][
][
][Maciek

ODPOWIEDZ