KTO pomoże?

Zwalczanie agrofagów

Moderatorzy: Sobal, Gantz

kaczuszka

KTO pomoże?

Post autor: kaczuszka » 08 maja 2009 20:53

dzień dobry wszystkim!!!! Zaczne od tego ,że jestem tutaj pierwszy raz ...... no i w sumie jescze nie wiem jak to wszystko tutaj działa, ale naprawde bym potrzebowała porady kogoś kto zna się na tym bardziej albo miał taki przypadek., a mianowicie- mam piękne 2 bambusy około metra...( w sumie nie mierzyłam)..no i sobie cały czas siedzą w wodzie od jakiegos roku, albo dwóch...no i rosną ( na początku wypuściły pędy i szybko się wzbijały w góre ) teraz to raczej stoją w miejscu ale jak zerkam w środek liści to pojawiają się następne a więc chyba nie jest tak żle, ale mianowicie nie wiem czy one mogą sobie tak cały czas w wazonie stać z wodą...czy musze je do ziemi przesadzić???
A jeszce drugamoże ważniejsza sprawa na jednej z łodygi zauważyłam ,że jedna część jest jakby wysuszona ( poprostu biała wiórkowata) a z drugim jest coś takiego że liście tracą kolor coraz jaśniejsze...niektóre to prawie białe:(((( a naprawde bym chciała go zachować na długo!!! POMÓŻCIE..... co mu się stało??????????????????????????? Piszcie szybciutko ...czekam .....i z góry bardzo dziękuje !!!

Awatar użytkownika
Krwawy
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2017
Kontaktowanie:

Re: KTO pomoże?

Post autor: Krwawy » 09 maja 2009 08:53

Witamy. No niestety trzeba sprowadzić Cię na ziemię. Trzeba było zacząć od czytania pierwszego postu w dziale dla początkujących. http://bambusy.pl/viewtopic.php?f=8&t=219 Wielu z nas miało kiedyś dracenę myśląc, że to bambus :-(
Niemniej jednak witamy na forum. Może dzięki "Lucky Bamboo" zainteresujesz się prawdziwymi bambusami.
Pozdrawiam
_--==Krwawy==--_

ODPOWIEDZ