dziwna choroba lisci

Zwalczanie agrofagów

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 11 wrz 2007 09:59

Nie rezygnuj - może za kilka dni puści nowy pęd który będzie sobie dużo lepiej radził...

Awatar użytkownika
rydz_x
Kontaktowanie:

Post autor: rydz_x » 14 wrz 2007 14:44

wkońcu znalazłem przyczyne tej "dziwnej" choroby mojego moso to larwy ziemiórki pojwawily sie w doniczce a i z tego co zobaczylem to i w niedaleko stojacych doniczakach chodza po ziemi i lataja dorosle osobniki (zapowiada sie inwazja ziemorek ) ale nie wiem w jaki sposob mozna sie ich pozbyc właśnie przygotowalem wywar z tytoniu (papierosa) ale niewiem czy to zadziala bo z tego co widzielem na forum to ludzie boja sie zaryzykowac i zrobic taki eksperyment :)

PS moze ktos mial juz taka historie z ziemorkami i wie jakimi srodkami chemicznymi sie je zwalcza ?

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 17 wrz 2007 10:16

A nie mówiłem :P
Zostaw papierosy w spokoju i kup środek owadobójczy. To nie są jabłka żeby miały być "niepryskane". Tu poczytaj:
viewtopic.php?t=493&highlight=spray%2A

Awatar użytkownika
rydz_x
Kontaktowanie:

Post autor: rydz_x » 21 wrz 2007 17:09

Witajcie ponownie coś się dzieje z moim bambusem ale teraz to chyba raczej dobry znak wyrasta nowa gałązka
A co do ziemiorek to chyba ja jakos pokonalem kupilem tani preparat owdobójczy (taki okolo 5 zł w ogrodniczym ale to nie muchozlol :lol: ) i po pryskalem roslinki w calym domu szczegolnie bambusika ;) i jak na razie nie widac zadnych latajacych form ziemiorki moze jakoś je pokonam :)

Obrazek................Obrazek7 dni później Obrazek_____Obrazek

pokazał sie listek i jest juz chory nie wiem od czego to sie dzieje ziemiorki nie byly przyczyna tego bo ich nie ma a wczxesniej co je widzialem to na pewno nie zadomowily sie w doniczce z bambusem moze probowaly sie ttam zagniezdzic ale nie daly rady bo je po wybijalem szkoda mi tego bambuska bo sie meczy a ja nie moge mu pomoc . . . i sie zastanawiam czy nie skrocic mu tej męki

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Scorpimen
Kontaktowanie:

Naworzenie

Post autor: Scorpimen » 05 paź 2007 14:53

Niewiem, może sie myle, bo mało sie znam. Ale ja mialem podobne obiawy jak sypnolem mojemu bambuskowi nawozem. Pomogło przesadzenie do ogrodu. I w ogrodzie sypnołem nawozem jeszcze raz i wtedy wiedzialem oco chodzi. Zmienilem ziemię i bambus żyje. Coprawda marnie ale zyje.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 08 paź 2007 11:07

Ja tak miałem jak włączyli ogrzewanie a ja nie miałem sadzonek pod kloszem...

ODPOWIEDZ