Uwaga na nornice

Zwalczanie agrofagów

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
L O T E K ^^
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Uwaga na nornice

Post autor: L O T E K ^^ » 15 wrz 2007 10:21

bylem wczoraj sprawdzic jak tam moje bambusy i zauwazylem ze do bissetiego dobrala mi sie nornica i zrzarla wszystkie pelzajace pedy podziemne :x (a mialo byc tak pieknie)- ze wzg bezpieczenstwa potraktowalem reszte bambusow weglikiem wapnia (Karbit) po kostce w rozne miejsca - jest to taka substancja w krysztalach po zetknieciu z wilgocia gleby wytwarza gaz (kiedys spawano z urzyciem tego) dostepna w ogrodniczych za okolo 18zl za puszke lub jak ktos ma dostep do fabryk to popytac bo jeszcze maja :lol: gdzieniegdzie - chyba ze tylko ja mam problem z tym gryzoniem lub zna ktos inny sposob na nie

Awatar użytkownika
calvi
Tarzan
Kontaktowanie:

Re: Uwaga na nornice

Post autor: calvi » 17 wrz 2007 08:51

L O T E K ^^ pisze:bylem wczoraj sprawdzic jak tam moje bambusy i zauwazylem ze do bissetiego dobrala mi sie nornica i zrzarla wszystkie pelzajace pedy podziemne :x (a mialo byc tak pieknie)- ze wzg bezpieczenstwa potraktowalem reszte bambusow weglikiem wapnia (Karbit) po kostce w rozne miejsca - jest to taka substancja w krysztalach po zetknieciu z wilgocia gleby wytwarza gaz (kiedys spawano z urzyciem tego) dostepna w ogrodniczych za okolo 18zl za puszke lub jak ktos ma dostep do fabryk to popytac bo jeszcze maja :lol: gdzieniegdzie - chyba ze tylko ja mam problem z tym gryzoniem lub zna ktos inny sposob na nie
Zastanawiałem się kiedyś, czy wodorotlenek wapnia powstający w wyniku reakcji karbidu z wodą
CaC2+ 2H2O -> C2H2 + Ca(OH)2
nie zaszkodzi roślinom.
Na wszelki wypadek można lekko owinąć kawałek karbidu w jakąś folię,
wilgoć z gleby i tak do niego dojdzie i zrobi swoje.

Pozdrawiam calvi

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 17 wrz 2007 10:23

Ja zostawiłem materiały wybuchowe w spokoju i za kilka złotych kupiłem trutkę która je wykończyła skutecznie w ciągu kilku dni (przestały odkopywać zasypane wejścia). Wsadziłem po małym kawałku do każdego wejścia.

ODPOWIEDZ