Wełnowiec szklarniowiec

Zwalczanie agrofagów

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Wełnowiec szklarniowiec

Post autor: Sobal » 03 gru 2007 12:00

Na mojego tropikalnego bambusa przypuścił atak wełnowiec szklarniowiec. Żeby nie używać rozpylaczy w biurze użyłem Provado Combi Pin kilka dni temu. Na razie czekam bo środek działa po ok. 7 dniach.

http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/71.php

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 03 gru 2007 12:25

Chowają się głownie pod liśćmi okrywowymi na gałęziach. Jak dorwę aparat to zrobię fotki...

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Re: Wełnowiec szklarniowiec

Post autor: Sobal » 02 kwie 2008 23:14

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wełnowiec?

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 03 maja 2008 22:17

Obawiam się, że albo źle dobrałem dawkę albo wełnowce wróciły po tym jak środek przestał działać. Chyba czas na opryski...

an888
Krzewiciel
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2009

Post autor: an888 » 13 sty 2010 13:54

Hej,

Ja niestety odkryłam na swoich roślinach zarówno przędziorki jak i wełnowce. Użyłam zalecany na forum Provado plus AE, mam nadzieje, że pomoże.... na razie roślinki straciły połowę liści, ale pocieszające jest, że cały czas wypuszczają nowe.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 13 sty 2010 15:09

Daj znać za tydzień jakie wyniki...
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

an888
Krzewiciel

Post autor: an888 » 13 sty 2010 15:38

Jasne, to będzie już drugi oprysk. Pierwszy raz spryskałam je w poniedziałek wieczorem. Dzisiaj jeszcze były, ale rosliny wyglądały lepiej. Zebrałam mniej żółtych liści. W piątek wieczorem planuje pożądnie spryskać spód liści, bo generalnie tam jest, ich najwięcej. Drugi oprysk będzie po 4 dniach, mam nadzieję, że nie za szybko, ale na opakowaniu Provado zalecają powtórzyć zabieg po 4-7 dniach. W pomieszczeniu mam 6 dość sporych Pseudosasa japonica, tak więc szkodniki mają się czym pożywić - niestety.

an888
Krzewiciel

Post autor: an888 » 20 sty 2010 18:22

Provado nie pomogło:( , pryskałam dwa razy ,masakra...ta paskuda niszczy mi całe rośliny.

an888
Krzewiciel

Post autor: an888 » 21 sty 2010 10:05

Sobalu, co ile powtarzasz opryski ?Ja spryskałam Provado plus po 6 dniach powtórzyłam. Po drugim oprysku rośliny wyglądały b. kiepsko :(. Po jakim czasie pryskasz po raz trzeci?Co byś radził teraz zastosować Confidor? Dzięki za odpowiedź, trochę jestem zdesperowana ...pryskam a przędziorki nie znikają...Provado było super bo rośliny mam we wnętrzu szkoda, że nie pomogło. Wypryskałam cały spray...może za mało ..., pzdr

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 21 sty 2010 16:02

an888 pisze:Sobalu, co ile powtarzasz opryski ?Ja spryskałam Provado plus po 6 dniach powtórzyłam. Po drugim oprysku rośliny wyglądały b. kiepsko :(. Po jakim czasie pryskasz po raz trzeci?Co byś radził teraz zastosować Confidor? Dzięki za odpowiedź, trochę jestem zdesperowana ...pryskam a przędziorki nie znikają...Provado było super bo rośliny mam we wnętrzu szkoda, że nie pomogło. Wypryskałam cały spray...może za mało ..., pzdr
Nie znikają ale czy żywe są? Może tylko mumie ci zostały po nich...
To dziwne żeby przeżyły coś takiego...

U mnie wystarczył jeden oprysk ale zwykle powinno się powtórzyć.
][
][
][Sobal

an888
Krzewiciel

Post autor: an888 » 21 sty 2010 18:25

Niestety cały czas są bo liście nie przestają żółknąć. Spryskałam w niedziele wieczorem (drugi raz) w środę zebrałam pół wiaderka żółtych liści. Objawy na liściach wskazują ewidentnie na przędziorka. Dzisiaj pod liściem znalazłam resztki białej przędzy. Pan w sklepie ogrodniczym poradził mi jakiś preparat home and garden. Wydaje mi się, że na pewno cześć z nich nie przeżyła, aczkolwiek cały czas tracę liście...niedługo nie będę miała co zbierać, ech ....

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 22 sty 2010 11:26

an888 pisze:Niestety cały czas są bo liście nie przestają żółknąć. Spryskałam w niedziele wieczorem (drugi raz) w środę zebrałam pół wiaderka żółtych liści. Objawy na liściach wskazują ewidentnie na przędziorka. Dzisiaj pod liściem znalazłam resztki białej przędzy. Pan w sklepie ogrodniczym poradził mi jakiś preparat home and garden. Wydaje mi się, że na pewno cześć z nich nie przeżyła, aczkolwiek cały czas tracę liście...niedługo nie będę miała co zbierać, ech ....
Liście to mogą opadać dalej mimo, że robale już padły. Proponował bym ci poczekać bo tak duże przedawkowanie nic nie daje a może zaszkodzić.
U mnie ze 2 razy było tak że tropikalny bambus w pomieszczeniu stracił wszystkie liście. Wtedy trzeba trochę zmniejszyć ilość wody bo nie ma transpiracji i poczekać spokojnie na nowe liście :)
][
][
][Sobal

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 22 sty 2010 13:41

an888 pisze:[..] Wypryskałam cały spray...może za mało ..., pzdr
To bardzo dużo. Ja na sporą roślinę zużyłem może 1/4 - 1/3

To są środki o działaniu systemicznym więc tak naprawdę nie ważne czy spryskasz spód czy wierzch liścia bo środek i tak krąży w roślinie dłuższy czas i dotrze też do liści których w ogóle nie spryskałaś.

Nie przesadź z ilościami - najlepiej stosować wg opisu producenta.
][
][
][Sobal

an888
Krzewiciel

Post autor: an888 » 23 sty 2010 22:47

Dzięki wielkie za odpowiedź. Poczekam tak jak radzisz z kolejnym opryskiem. Nie widzę już przędzy pod liśćmi, tylko żółkną im brzegi. Zobaczymy ... na dzień dzisiejszy ogromnym pocieszeniem są dla mnie nowe przyrosty, które wypuszcza roślinka i jest ich sporo. Pan ze sklepu ogrodniczego polecił mi również środek Start plus z firmy Schultz, podobno świetny na regeneracje roślin po wszelkich stresach oraz Green up. Dam znać, czy pomogły moim bambusom. Dzięki za pomoc, Pzdr,

ODPOWIEDZ