prosze o pomoc

Zwalczanie agrofagów

Moderatorzy: Sobal, Gantz

kikan

prosze o pomoc

Post autor: kikan » 12 lut 2009 13:58

mam w domu takie cos,to wogole bambus?kupilem to na allegro.
nie mam pojecia jak sie nim opiekowac,a ze mam tylko jednego nawet nie chece mi sie zbytnio nim zajmowac.
mimo wszystko widze ze cos mu dolega,moze zaduzo podlewam,bo zawsze ma mokro.
wrzucam zdjecia moze ktos cos mi podpowie o tej roslinie,dodam ze byl latem na dworze z ta doniczka kolo oczka wodnego
Załączniki
DSC01184.JPG
DSC01181.JPG
DSC01180.JPG

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Re: prosze o pomoc

Post autor: Sobal » 12 lut 2009 15:45

kikan pisze:mam w domu takie cos,to wogole bambus?kupilem to na allegro.
nie mam pojecia jak sie nim opiekowac,a ze mam tylko jednego nawet nie chece mi sie zbytnio nim zajmowac.
mimo wszystko widze ze cos mu dolega,moze zaduzo podlewam,bo zawsze ma mokro.
wrzucam zdjecia moze ktos cos mi podpowie o tej roslinie,dodam ze byl latem na dworze z ta doniczka kolo oczka wodnego
A jako co go kupiłeś? Sprzedawca podawał jakąś nazwę czy tylko że bambus?

Staraj się żeby nie stał w wodzie... Jeśli pod parapetem jest kaloryfer to może go przesuszać gorącym powietrzem.

Wygląda na Phyllostachs pubescens ale może ktoś dostrzeże jakieś charakterystyczne szczegóły. Wiosną go przesadź w większą doniczkę z dobrą ziemią i wstaw na zewnątrz na słońce chociaż osobiście to ja bym go posadził w ogrodzie wiosną - od razu mu się poprawi.
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

kikan

Post autor: kikan » 12 lut 2009 16:45

jak to na allegro nie znaja sie za bardzo bo sprzedawali iglaki.
to przestawie go,bo kaloryfer jest pod oknem

mam tez taka cytrynke tez pod grzejnikiem,wiecie moze jak jej dogodzic zeby lisci nie gubila,rosnie potem mlode liscie odpadaja,kwitnie czesto,ma owoc
Załączniki
DSC01185.JPG

melanik
Krzewiciel

Post autor: melanik » 12 lut 2009 20:56

kikan pisze:jak to na allegro nie znaja sie za bardzo bo sprzedawali iglaki.
to przestawie go,bo kaloryfer jest pod oknem

mam tez taka cytrynke tez pod grzejnikiem,wiecie moze jak jej dogodzic zeby lisci nie gubila,rosnie potem mlode liscie odpadaja,kwitnie czesto,ma owoc
Cytryny tak mają. Roślina podczas kwitnienia i owocowania mocno się eksploatuje. Odbywa się to kosztem liści. Jeżeli ma dużo owocow część można usunąć. Zraszaj ją często i nie zalewaj. Lubi wilgotne podłoże ale nie mokre. Miejsce jasne ale nie nad grzejnikiem. Można ją postawić na jakimś drenażu np. keramzyt, kamyki ok. 2 cm i tam nalać wody która będzie parować co zapewni jej trochę wilgotnego powietrza. Nie może stać w wodzie bo się utopi :) Można też cytrynę przycinać lekko, ładnie się wtedy odmładza. Najlepiej po owocowaniu. Nie zpomnij o regularnym nawożeniu, rośliny owocujące są dość żarłoczne. Nawóz do cytrusów. Powodzenia.

melanik
Krzewiciel

Post autor: melanik » 12 lut 2009 20:59

Bambusa więcej zraszaj , mniej podlewaj.

ODPOWIEDZ