Recepta na sukces

Literatura dotycząca bambusów i linki do ciekawych stron

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
kristoff
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Recepta na sukces

Post autor: kristoff » 09 maja 2010 13:12

Poczytajcie o "doładowaniu" bambusa.

http://www.bambooweb.info/bb/viewtopic.php?f=11&t=4227

Awatar użytkownika
bulion77
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012
Kontaktowanie:

Re: Recepta na sukces

Post autor: bulion77 » 12 maja 2010 16:52

o czym tak tam rozprawiaja :mrgreen: jakby ktos to przetlumaczyl po krotce.dzieki :D
konto na facebook-u

Michał Jerzy Makara

Awatar użytkownika
kambie
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010
Kontaktowanie:

Post autor: kambie » 12 maja 2010 20:38

Tak po krótce :lol: :
My Parvifolia jest dwóch lat podział zrobił bardzo dobrze w tym roku. Poszedł z puli na cztery stopy przez cztery sadzarka pieszo około dwóch metrów wysokości Summer ostatnio. Kiedyś tylko kompost w sadzarka, bez gleby. Było podlewać codziennie i kiedyś czas Osmocote Fert prasowa, plus cztery wnioski o Ironite i Miracle rosnąć o co tydzień do dziesięciu dni.
Z sześciu 1 / 4 cala kukurydziany ubiegłego roku, z których dwa zostały zerwane w śniegu. Mam 38 nowych pędów z 1 / 2 cala do 1 1 / 4, w większości są wokół znaku 1 cal. Jak poruszać się co 4 do 5 lat byłem w pchanie stóp wzrostu w ciągu ostatnich kilku lat, myślę, że w końcu zorientowali się formułę. Maryland Summers zbyt wiele pomóc: D, ale widząc stare gaje Bamboo tutaj w National Zoo w Waszyngtonie pogoda jest daleko od czynnikiem najważniejszym. Wciąż wierzę, woda jest numerem jeden, a następnie górę karmienia. Żelazo jest również kluczowym, max zielony production.I max "m przy Ironite, który jest jednocześnie wysoki żelaza i azotu, używam go około cztery razy w roku. Nie partii tylko dwa lub trzy garście za roślinnych na czas. I wykorzystała go tuż przed sezonem zdjęć, które mówią, nie powinno się robić, ponieważ promuje niewielki wzrost na wielu małych kukurydziany. Wydaje się działać ok, ale w moim klimacie chłodnym Europejskiej Springs może inaczej.
Markj jest przy pomocy siarczanu żelaza? Myślę, mix, po prostu appied tak zobaczymy w tygodniu lub tak dobrze jak jego Bambusy poprawy.
Żelaza, a następnie wysokimi Fert trawnik N powinno działać, jak również rośliny Ironite.This był mały jednej dywizji źdźbła w puli 25 galonów, która wyprodukowała 6, sześć lub siedem stóp kukurydziany ostatniego sezonu wegetacyjnego każdy o 1 / 4 cala. Jeden oryginał miał węglowy z ostatniego sezonu można zobaczyć w drugiej pic między nowymi kukurydziany. Stare źdźbła są typowe Parvifolia kątem 45 stopni. Wiele nowych kukurydziany kątowe są, ale niektóre są zbyt prosto. kukurydziany pionowo na Parvifolia są znakiem to dojrzewanie. I zostały usunięte dwa pędy, które w kąt, gdzie bardzo źle. Mam pchnął roślin, a więc mniejsze ostatnie pędy mogą przerwać, normalnie Parvifolia nie przerwać wszelkie kukurydziany, ponieważ nie jest to żywność Bamboo, ale bardziej typu drewna.
www.bieniart.pl :) motywy bambusowe też robię

Awatar użytkownika
kristoff
Gajowy

Post autor: kristoff » 12 maja 2010 23:00

Otóż.
Człowiek Steve in France pisze o swojej dwuletniej parvifolii, która osiągnęła imponujące przyrosty w tym sezonie.
Zeszłego lata przesadził ją z donicy do skrzyni o wymiarach 120x120x60 cm. Zamiast ziemi zastosował sam kompost. Podlewał codziennie oraz użył długo działającego nawozu Osmocote, wspomagając
czterema porcjami Ironite (żelazo) i Miracle grow (cudowny wzrost :wink: ), co tydzień do dziesięciu dni...
Z sześciu zeszłorocznych pędów o średnicy 0.6 cm dwa złamały się pod naporem śniegu. W tym sezonie uzyskał 38 nowych pędów w przedziale między 1,6 a 3,2 cm, głownie 2,5.
Ucieszył się ponieważ stwierdził, że znalazł odpowiednią formułę.
Podobno lato jakie jest w Maryland bardzo pomogło, ale obserwując stare pędy z pobliskiego zoo, doszedł do wniosku, że wysoka temperatura to nie wszystko...

Wierzy, że woda jest numerem jeden. Następnie NAWOŻENIE. Żelazo jest również kluczowe.
"Im więcej masy zielonej, tym większa produkcja"

W skrócie tak to wygląda.

Swoją drogą, sprawdziłem cóż to jest ten miracle-gro. Całkiem ciekawy nawóz...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bulion77
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012
Kontaktowanie:

Post autor: bulion77 » 15 maja 2010 17:25

dzieki tarzan :mrgreen:
konto na facebook-u

Michał Jerzy Makara

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 17 maja 2010 21:35

Tak wygląda normalny zdrowy wzrost P. parvifolia w dobrych warunkach przy lekkiej zimie. Nic nadzwyczajnego w sumie. Miałem podobny boom 2 lata temu.
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

ODPOWIEDZ