Strona 1 z 1

: 22 mar 2006 22:09
autor: Artur
Ognik pisze:
Tak na marginesie komentarz - mały kraj a opłaca się wydawać ksiązki o trawach i bambusach. Polska duży i posucha.... Zapóźnienia cywilizacyjne?
Ognik jest przetłumaczenie ksiązki o trawach i bambusach mianowicie
Ian Cooke- Trawy i Bambusy, ale wiedzy tam tyle co kot napłakał :evil:
Gorszej pozycji do przetłumaczenia chyba już nie można było wybrać.

: 22 mar 2006 22:34
autor: Mariusz_Surowinski
Mam to i wszystko co po polsku o trawach wyszło z wyjątkiem Polskiej Księgi Traw ale to raczej nie o ozdobnych a może przy okazji. M.in pozycje Habera, Urbańskiego i nieszczęsne wpomniane przez Ciebie dzieło. Nedza to jest, faktycznie, i zawiera błedy. Ale coż tak jest rzeczywistość.
Najlepsza chyba pozycja anglojęzyczna o trawach (i parunastu bambusach) to "The colour encyklopedia of ornatmental grasses". R. Darke. Polecam każdemu. Jakby to ktoś przetłumaczył to mogłaby zrobić furrorę. Ja mam przetłumaczoną część encyklopedyczną, a reszta może kiedyś...

: 23 mar 2006 00:29
autor: Artur
Ognik pisze:Mam to i wszystko co po polsku o trawach wyszło z wyjątkiem Polskiej Księgi Traw ale to raczej nie o ozdobnych a może przy okazji. ...
A masz może Trawy-Grau,Kremer,Moseler,Rambold,Triebel
Jest to pozycja opisująca europejskie trawy (447 gatunków)

: 23 mar 2006 17:12
autor: Mariusz_Surowinski
NIe znam, pierwsze słysze o takiej pozycji. Dzięki za podpowiedź, zaczynanam poszukiwania. Tytuł "Trawy"(?), to po polsku? Nikt w bibliografiach nie powoływał się nigdzie na taką pozycję. Z którgo to roku? Wydawnictwo?
Wiesz może coś o jakiś pozycjach po polsku (ew. po angielsku) o turzycach i sitach?

: 23 mar 2006 17:17
autor: Mariusz_Surowinski
Darkbus pisze:musisz mi podac namiery jakies gdzie to moge nabyc. No i co dokladnie potrzebujesz nazwa, autor.
Autorów i pozycje to mogę przepisać z netu. Natomiast gdzie to kupić to nie wiem, w Czechach jeszcze nie byłem, ksiązki znalazłem w księgarniach internetowych. Ja zbieram wszystko co się ukazało o trawach ozdobnych, myśle że z czeskim sobie poradze. Może na takiej zasadzie, że jeżeli coś spotkasz o trawach ozdobnych i bambusach to po prostu kup i tyle, ceny tam nie są wysokie to można zaryzykować.

: 23 mar 2006 22:43
autor: Artur
Ognik pisze: Tytuł "Trawy"(?), to po polsku? Nikt w bibliografiach nie powoływał się nigdzie na taką pozycję. Z którgo to roku? Wydawnictwo?
Wiesz może coś o jakiś pozycjach po polsku (ew. po angielsku) o turzycach i sitach?
Trawy to tytuł polski.
Oryginalny to Graser Mosaik Verlag Gmbh, Monachium 1984
polskie wydanie Bertelsmann media Sp. z o.o.

Nie jest to książka o ozdobnych trawach lecz przedstawia dzikie rośliny trawiaste porastające Europę z większym naciskiem na rośliny porastające w Europie Środkowej.

: 24 mar 2006 16:43
autor: Mariusz_Surowinski
Dzięki Artur,
jeszcze jedno pytanie, z którego roku jest polskie wydanie?

: 24 mar 2006 16:55
autor: Mariusz_Surowinski
Znalazłem już w necie tytuł i wszystkie dane. Serdeczne dzięki za pomoc! Jakbyś coś wiedział o dobrych ksiązkach o trawach, turzycach i sitach (niekoniecznie ozdobnych) to się polecam. Oprócz wydań po polsku tylko angielski, niestety, wchodzi w rachubę.......