Ogrody Maryli

Polecane i odradzane miejsca zakupu sadzonek ew. nasion.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

irek1402
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2016

Re: Ogrody Maryli

Post autor: irek1402 » 27 paź 2016 07:14

Niestety ale mogę potwierdzić negatywme opinie, co najmniej jeśli chodzi o proces składania zamówienia i kontakt telefoniczny. Po złożeniu zamówienia na internecie (dwukrotnie) i odczekaniu 5-u dni, gdy nie otrzymałem ani potwierdzenia, ani danych do przelewu wraz z kosztem przesyłki, decydowałem się zadzwonić na podany numer komórkowy. Jedyną pocztą którą otrzymałem, była informacja o promocjach wygenerowana automatycznie gdy podałem swój adres e-mail na formularzu zamówienia. Osoba która odebrała telefon była nieuprzejma i skrajnie nieprofesjonalna. Cały czas rozmowy twierdziła że wina jest po mojej stronie (nie sprawdziłem spamu, podałem adres z błędem, itp) ???, chociaż odnalazła w systemie moje zamówienia i adres oczywiście też się zgadzał.Na moją nieśmiałą sugestię żeby wysłała emaile ponownie odpowiedziała że po co no bo i tak ich pewnie nie odbiorę. Na koniec stwierdziła że ja przecież tak naprawdę i tak nic nie zamówię i odłożyła słuchawkę. Wysłałem do nich jeszcze emaila z kopią promocji którą od nich otrzymałem jako dowodem że jednak odbieram pocztę gdy ktoś mi ją wysyła, lecz nie otrzymałem odpowiedzi. Wtedy trafiłem na opinie na tym forum i w ich świetle jestem zadowolony że do realizacji mojego zamówienia nie doszło, biorąc pod uwagę co i w jakim stanie oni wysyłają. Zastrzeżenia budzi już sam fakt, że żądają zapłaty z góry - nie świadczy to o zaufaniu do własnych towarów. Zazwyczaj nie zamawiam w takich firmach, no ale mieli taką interesującą ofertę-na pozór. Cóż, pozory mylą więc ostrzegam.

Awatar użytkownika
Dominik
Gajowy
Kontaktowanie:

Post autor: Dominik » 27 paź 2016 09:03

Cześć. Wiele firm nie wysyła przedmiotów za pobraniem. Wynika to z faktu, że takie przesyłki w dużej ilości przypadków nie są odbierane przez kupujących lub szkodzącą w ten sposób sprzedawcy nieuczciwą konkurencję. Wtedy pechowy sprzedawca traci w najlepszym przypadku kwotę ok 20-30 zł (bo przecież musi zapłacić za zrealizowaną wysyłkę do klienta i powrót przesyłki do sprzedawcy) + straci czas na zapakowanie przesyłki. W gorszej opcji traci się też roślinę która przecież może nie przeżyć 1,2 czy 3 tygodni w paczce. Istnieją dość proste metody redukcji ilości takich zamówień bez ponoszenia strat do bardzo małej ilości, ale w małych firmach w których brakuje ciągle czasu trudno to ogarnąć i wiele firm po prostu rezygnuje z takiej formy wysyłek. Mimo wszystko zawsze się zdarzy przypadek nie odebrania przesyłki, jest to problem uciążliwy, dlatego w większości firm ogrodniczych nie zapłacisz w ten sposób. Kupującego chroni przede wszystkim wywiad na temat firmy a nie wybrana forma zapłaty. Przydatne do tego wywiadu są fora i np komentarze na allegro, ebay czy innym podobnym serwisie w którym można znaleźć ofertę określonej firmy. Dość łatwo podrobić 100 czy 300 opinii, ale już 1, 5 czy 10 tysięcy powinno być dostatecznie autentycznych. Podsumowując ten zarzut mając na uwadze powyższe: jest on kompletnie nie trafiony i naciągany, a fakt braku wysyłki za pobraniem jest uzasadniony i na pewno nie świadczy źle o firmie.

Druga poruszona przez ciebie sprawa to czas reakcji i jakoby problem z przesłaniem numeru rachunku (który notabene jest dostępny na ich stronie w zakładce informacje o wysyłce). Dlaczego ich o to pytałeś skoro informacje masz dostępne na stronie? Warto zauważyć, że tutaj nie ma jakiegoś jednego obowiązującego prawnie standardu dotyczącego czasu kontaktu czy terminu wysyłki. Są firmy wysyłające ładowarki czy inne drobiazgi, które łatwo wrzucić do koperty i najczęściej dlatego wykonują to natychmiast (tego samego dnia), są takie gdzie trzeba czekać tydzień, dwa czy miesiąc lub dłużej (np w obrocie zagranicznym lub przy wrażliwych na chłód roślinach). Są firmy informujące i są takie które nie informują, albo informują tylko w czasie urlopów (np w wakacje gdy więcej osób wyjeżdża na urlopy). Wysyłka roślin jest sprawą mocno skomplikowaną i pracochłonną dlatego większość firm ogrodniczych wysyła przesyłki z większym lub mniejszym odstępem czasu. Prawdziwy ogrodnik jest osobą cierpliwą i czas wysyłki (w pewnych rozsądnych granicach) nie ma dla niego większego znaczenia. W szanujących siebie i klientów firmach takie sprawy są uregulowane w regulaminie sprzedaży (nie wiem czy sama go przestrzega, ale widzę że p. Maryla ma taki regulamin). Tak sobie myślę i zgaduję że głównym powodem tych krytycznych wpisów jest ich obecna promocja (darmowa wysyłka przy dość niskiej kwocie). Komuś według mojej oceny może się to nie podobać. Moim zdaniem w 2/3 ten poprzedni wpis jest naciągany. Co do nieuprzejmości i braku profesjonalizmu, pisać takie "łagodne obelgi" każdy może bez odpowiedzialności, poprzednie wpisy od osób które nic więcej nie napisały na forum Bambusy nie zawierają ani jednego twardego dowodu który wszyscy mogą zweryfikować. Zadzwoń do nich ponownie, nagraj tą "nieuprzejmość" tak by była pewność z kim rozmawiasz i wrzuć na YT jako dowód, wtedy być może uwierzę że nie naciągałeś faktów w tym ostatnim aspekcie. Pozdrawiam.
Pisząc o bambusach uprawianych całorocznie w gruncie mam zawsze na myśli rośliny osłaniane i przyginane do gruntu - zimą, szczególnie wtedy gdy temperatury spadną do -15/-20 stopni.

http://www.drzewa.oleander.pl - amatorski spis drzew i krzewów, wymiana

Awatar użytkownika
Dominik
Gajowy
Kontaktowanie:

Post autor: Dominik » 15 sie 2017 11:30

Wobec kolejnego szkalującego tą firmę wpisu nie zawierającego konkretów - zamykam wątek.
Pisząc o bambusach uprawianych całorocznie w gruncie mam zawsze na myśli rośliny osłaniane i przyginane do gruntu - zimą, szczególnie wtedy gdy temperatury spadną do -15/-20 stopni.

http://www.drzewa.oleander.pl - amatorski spis drzew i krzewów, wymiana

Zablokowany