Wrocław - na Bielanach (Dom i ogród Beata Kaczergis)

Polecane i odradzane miejsca zakupu sadzonek ew. nasion.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
rjz
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

Wrocław - na Bielanach (Dom i ogród Beata Kaczergis)

Post autor: rjz » 27 kwie 2012 20:38

Widziałem dziś:

ph. bissetii - ok. 1,5 m, sporo małych źdźbeł - duży pojemnik, ale za 320???!
ph. aurea - podobny za 120 zł
fargesja - jambo + jui za od 90-130 zł

Mają byś też inne.. ceny natomast w tym roku są faktycznie inne!

r.
Załączniki
Fargesje 2012 Wrocław.jpg
Ph. aurea Wr 2012.jpg

fabrizzio007
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2011

Re: Wrocław - na Bielanach (Dom i ogród Beata Kaczergis)

Post autor: fabrizzio007 » 28 kwie 2012 12:33

podziekuj im to lepiej w oazie kupic + wysylka ... choc uwazam ,ze tez maja drogo

Awatar użytkownika
dj
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Post autor: dj » 08 maja 2012 15:40

Też radzę gdzieś indziej kupić.
Jak byłem początkującym w tej branży :) to właśnie u nich dokonałem pierwszego zakupu bambusa pseudosasa japonica tsutsumiana za 49 zł :shock: i to ze względu właśnie na owe "tsutsumiana" (a mogłem wybrać coś innego) niestety okazało się, iż jest to zwykła pseudosasa japonica którą można dostać za grosze, zwłaszcza za tak małą sadzonkę.
Innym razem kupiłem dwie fargesje (też drogo) mam nadzieję, że właściwy gatunek tym razem, bo nie wiem jak odróżnić jumbo od super jumbo i dodatkowo znalazłem u nich poza ofertą (właściwie to przeznaczony do wyrzucenia) Ph Shanghai 3 mocno zmaltretowany po zimie http://bambusy.pl/viewtopic.php?f=1&t=910 Chciałem go uratować więc zapłaciłem "tylko" 20 zł :? wiem mogłem nie kupować, ale bardzo chciałem go mieć. Niestety nie przeżył :(
Już więcej takich błędów nie popełnię. Nawet w niemieckich sklepach zdarzało mi się taniej kupować bambusy. Dlatego też polecam zakupy u innych forumowiczy albo w oaza-palmy.pl zresztą oni też są forumowiczami :)
Pozdrawiam dj
--------------------------------

Awatar użytkownika
rjz
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

Post autor: rjz » 08 maja 2012 18:12

Fakt.

A "Jumbo" od " "Super Jumbo# odróżnia się tylko tym, że jak sama nazwa wskazuje SUPER: może wyrosnąć wyżej, ma większe i nieco ciemniejsze liście - jak masz oba obok siebie w tych samych warunkach rosnące, to może się da odróżnić.

;-))

Ale tak jak to jest z nową generacją z Danii - mam Jumbo - ale, jak popatrzysz na dwa różne egzemplarze, to możesz się nawet sztucznie doszukać różnic-- chociaż wszystko z tej samej duńskiej siewki.

r.

ODPOWIEDZ