Strona 1 z 1

Sprzedam bambusy Phyllostachys bissetii, ale potrzebna pomoc w wykopaniu :)

: 24 maja 2018 12:25
autor: FaZa
Cześć wszystkim,

Posiadam bardzo ładnie rozrośnięty w ogrodzie Phyllostachys bissetii, niestety bambus agresywnie rozrasta się w moim ogrodzie i niestety już ogrodach sąsiadów, co zmusza mnie do usunięcia go z ogrodu. Bambus ma średnio 3,5m wysykości, ale nie mieści się już w przestrzeni w której został posadzony.

Chętnie go odsprzedam, ale potrzebuję pomocy zainteresowanych w wykopaniu go, co nie będzie łatwe, gdyż jest naprawdę rozrośnięty.

Jeżeli będzie zainteresowanie chętnie zrobię zdjęcia i pokażę skalę działania, Bambus jak na polskie warunki myślę, że jest bardzo okazały.

Dajcie znać czy w ogóle jest sens to wykopywać, bo jak jest to niemożliwe, to muszę znaleźć inny sposób na pozbycie się ich, gdyż zaczynają mi zaburzać stosunki międzysąsiedzkie :D

Pozdrawiam Marek

Re: Sprzedam bambusy Phyllostachys bissetii, ale potrzebna pomoc w wykopaniu :)

: 28 maja 2018 13:53
autor: FaZa
Poglądowo załączam zdjęcia agresywnej hodowli :)

Muszę się tego pozbyć do końca czerwca, później idzie solenie i round up w ruch.

Re: Sprzedam bambusy Phyllostachys bissetii, ale potrzebna pomoc w wykopaniu :)

: 29 maja 2018 12:09
autor: jerzyjerzy
Wynajęcie minikoparki kosztuje (w moim mieście) 50 zł na godzinę i pewnie drugie 50 za przywiezienie koparki na miejsce.

Wykopanie tego zabierze pewnie z godzinę, czyli będzie cię kosztować 100 zł.

Bambus jest trawą i przy minimum ostrożności można go dzielić podobnie do zwykłej murawy - piłą do drewna albo piłą łańcuchową. Tak na oko będziesz mógł to podzielić na 30-40 DUŻYCH kęp, każda warta z 50 złotych (tyle w sklepie kosztuje mała sadzonka 50 cm wysokości) lub więcej.

Paczka długości 175 cm kosztuje u kuriera 16 złotych (poszukaj w razie czego).

Przy pakowaniu też potrzebujesz pomocy? :lol: Nie potrzebujesz nawet kartonów, wystarczy dokładne zawinięcie brył korzeniowych folią stretch.