Oferta bambusów w Szkółkach Żbikowskich

Polecane i odradzane miejsca zakupu sadzonek ew. nasion.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
Szymon
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Oferta bambusów w Szkółkach Żbikowskich

Post autor: Szymon » 30 maja 2006 18:07

Polecam zapoznać się z ofertą Szkółek Żbikowskich na stronie internetowej: http://www.hoser.pl
Szkółki są zlokalizowane w Pruszkowie pod W-wą.
Mankamentem jest dojazd, który do najlepszych nie należy...

Właścicielem szkółek jest mój brat, a pomysł sprzedawania w nich bambusów jest mojego autorstwa :)

misio
Gajowy

Post autor: misio » 01 cze 2006 18:01

Fajnie. Wybiore sie w sobote...

Pozdrawiam
Michal

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 02 cze 2006 10:03

No nareszcie. Czyli jest już pierwszy fachowo informujący sklep z bambnusami!
][
][
][Sobal

misio
Gajowy

Post autor: misio » 02 cze 2006 10:21

misio pisze:Fajnie. Wybiore sie w sobote...
Nie wytrzymalem i bylem juz dzisiaj. Sporo jest tam bambusikow, jak do tej pory nigdzie w Polsce nie widzialej wiekszego wyboru. Opuscilem szkolke z trzema bambusikami w samochodzie.

Pozdrowionka
Michal

Lukas
Gajowy
Kontaktowanie:

Post autor: Lukas » 02 cze 2006 16:52

ladnie ladnie, moze tez sie wybiore :) interes zaczyna sie w kraju rozwijac :)
Lukas

Mors

Post autor: Mors » 02 cze 2006 21:44

Gratulacje Szymonie,pierwsze koty za płoty.
Wszystkim polecam tą szkółkę,duży wybór,umiarkowane ceny i miły kompetentny właściciel.
Pozdrawiam serdecznie.

wilkins

Post autor: wilkins » 13 cze 2006 11:29

Witam
Gorąco poleca . Ja zakupiłem Ph. nigra Henonis. Duża ładna sadzonka, a najważniejsze że dotarła bez problemu pocztą. Polecam wszystkim którzy
mają daleko do Warszawy te forme zakupów.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
baranekpb
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2009
Kontaktowanie:

Hurra...

Post autor: baranekpb » 13 cze 2006 14:38

wow... już szukam okazji, żeby jechać.... a jak tam u nich ze sprzedażą wysyłkową? bez problemu czy raczej trzeba się nabłagać? czy wilkins mógłby może coś więcej napisać?

pozdrowienia...
baranekpb

wilkins

Post autor: wilkins » 14 cze 2006 11:12

Witam.
Zakupy bez problemu. Ja kontaktowałem sie na e-mila. Złozyłem zamówienie i po 4 dniach miałem sadzonke w domu. Wysyłają sadzonki do 1.5 m dobrze zabezpieczone i zapakowane. Polecam gorąco.

Pozdrawiam

wilkins

Post autor: wilkins » 14 cze 2006 11:22

Najlepiej kontaktować sie na adres: szymon@hoser.pl

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 14 cze 2006 12:23

Szymon, może napisz coś o ew. wysyłkach bośmy ciekawi....][
][
][
][Sobal

Awatar użytkownika
Szymon
Gajowy
Kontaktowanie:

Post autor: Szymon » 16 cze 2006 09:57

Witam,
Przede wszystkim dziękuję za wiele pochlebnych opinii :o :D
Co do sprzedaży wysyłkowej, to do tej pory nie prowadziliśmy. Pierwszą próbę podjęlismy z Wilkinsem z Ostrowa Wlkp.
O pakowaniu sadzonek ktoś już pisał, chyba Sobal. Po dobraniu odpowiednich rozmiarów pudełka (pędy mogą być nieco zgięte w środku), należy dokładnie unieruchomić doniczkę i zakleić. Jeszcze tylko oznaczenie, gdzie "góra", a gdzie "dół" i reszta jest już w rękach pracowników poczty.
Aha, podlewam bambusiki przed wysyłką, a po odcieknięciu doniczkę wkładam dodatkowo do torebki.
Uruchomienie sprzedaży wysyłkowej jako dodatkowej formy sprzedaży wydaje się być koniecznością, dlatego wkrótce pojawi się możliwość złożenia zamówienia na stronie internetowej Szkółek Żbikowskich. Na razie proponuje kontaktować się mailem na adres szymon@hoser.pl lub shymp@wp.pl
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 16 cze 2006 10:17

Szymon pisze: Jeszcze tylko oznaczenie, gdzie "góra", a gdzie "dół"
Nie licz na to oznaczenie. Musi być tak zapakowane żeby mimo rzucania do góry nogami nic się nie poluzowało i np. nie wysypała się ziemia.

Myślałem kiedyś o tubach o średnicy doniczki. Trzeba by przejrzeć oferty załadów papierniczych... To byłoby idealne.

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/help ... ary_paczka
Wymiary paczek pocztowych

MAKSIMUM
Suma długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość - 3000 mm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1500 mm
MINIMUM
Wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm, z tolerancją do 2 mm
Paczki pocztowe o wymiarach większych niż określone powyżej, jednak nie większych niż 5000 mm dla sumy długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość, aby ich przewóz był możliwy środkami transportu wykorzystywanymi przez Pocztę Polską lub, których zawartość stanowią płyny, gazy, rzeczy łamliwe i kruche, żywe rośliny i zwierzęta wymagające specjalnego traktowania podczas przemieszczania i doręczania mogą być przyjmowane jako usługa umowna 'Przesyłka pocztowa przyjmowana na warunkach szczególnych w obrocie krajowym'.

][
][
][Sobal

Awatar użytkownika
baranekpb
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2009
Kontaktowanie:

pakowanie...

Post autor: baranekpb » 16 cze 2006 11:54

Witam..

Co do pakowania przesyłek to polecam taki sposób, jak zapakowano kiedyś przesyłki do mnie i który zacząłem sam z powodzeniem stosować.
Otóż sprzedawca nie pakował sadzonek do pudełek z doniczką, ale sadzonkę z doniczki wyjmował. Warunkiem powodzenia jest dobrze przerośnięta bryła korzeniowa. Wtedy można to z doniczki wyjąć i bryłę okręcić ciasno taką elastyczną folią do pakowania - taką, co to się sama do siebie klei. Tak pzygotowaną sadzonkę otrzymałem w podłużnym pudełku, sadzonki w środku pudełka po prostu były do niego przyklejone na stałe taśmą, a raczej przyklejone były te zabezpieczone bryły korzeniowe a łodygi roślin jedynie w dwóch czy jednym miejscu by się nie przesuwały w pudełku na boki. Oczywiście łodygi nie były przyklejone do pudełka bezpośrednio ale po uprzednik okręceniu ich fragmentów folią czy papierem.
Tak zapakowane rośliny przyszły do mnie w znakomitym stanie, nie miało na nie zupełnie wpływu to, że na poczcie stały do góry nogami ani to, że ktoś nimi rzucał. Dodam, że były to dość delikatne sadzonki judaszowca chińskiego i grujecznika. Myślę, że taki sposób mógłby się doskonale sprawdzić w przypadku wysyłki bambusów.
Dotychczas bambusy dostawałem pakowane w pudełka razem z doniczką i ZAWSZE było tak, że ziemia z doniczki się wysypywała, korzenie w doniczce były poluzowane i trochę przesuszone. Nie pomagało żadne pakowanie w worki i uszczelnianie/zapychanie włókniną czy gąbką itp...
Ciasne owijanie bryły korzeniowej folią jest szczelne i zabezpiecza korzenie przed zdemolowaniem

Pozdrawiam serdecznie
baranekpb

ODPOWIEDZ