Bambus narzędziem tortur?

1000 zastosowań bambusa.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
witolddj
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2015

Bambus narzędziem tortur?

Post autor: witolddj » 27 cze 2007 15:57

Gdzieś kiedyś czytałem w kilku źródłach że podczas wojny w Wietnamie, schwytanych żołnierzy amerykańskich, przywiązywano do gruntu nad młodymi wychodzącymi z ziemi pędami, a te rosnąc, powoli przebijały nieszczęśnika...Czy to może być prawda? Jak silne mogą być pędy największych gatunków?

www.freshbamboo.pl
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Bambus

Post autor: www.freshbamboo.pl » 30 cze 2007 03:54

Rozmawialem niedawno z jednym wietnamczykiem. Otoz z tym bambusem to jest troche inaczej.
Owszem uzywano go do tortur, ale raczej nie przebijal ludzi rosnac, bo to niemozliwe (poprostu wyrosnie obok, z racji swiatla).
Torturowano natomiast przywiazujac swieczke do bambusa, którą potem zapalano. Delikwent miał niewiele czasu aby sie zastanowic :)
Pozdrawiam
Bambus
Meble z bambusa i łóżka bambusowe

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 01 lip 2007 09:02

Ja słyszałem że owszem nabijano w ten sposób ale nie na wylot. Po śmieci taki nieszczęśnik wędrował w górę w tempie 7m tygodniowo.

Co do fazy gwałtownego wzrostu to nie jestem pewien czy światło odgrywa tu znaczącą rolę. Na dnie lasu bambusowego jest naprawdę bardzo ciemno. Myślę że właśnie dla tego rośnie prosto i szybko - najkrótsza droga do światła.

Awatar użytkownika
Artur
Tarzan
Kontaktowanie:

Post autor: Artur » 01 lip 2007 11:26

Sobal pisze:Co do fazy gwałtownego wzrostu to nie jestem pewien czy światło odgrywa tu znaczącą rolę. Na dnie lasu bambusowego jest naprawdę bardzo ciemno. Myślę że właśnie dla tego rośnie prosto i szybko - najkrótsza droga do światła.
Sobal popieram Twoje słowa.Ja zaobserwowałem to zjawisko w ogrodzie.
Otóż pędy które wyrastają ze środka kępy mimo że były cieńsze jak te ze skraju wyrosły wyższe i bardziej proste pędząc szybko do światła.
Pozdrowienia z Wrocławia http://www.ArtBambo.prv.pl

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 02 lip 2007 16:10

Artur pisze:
Sobal pisze:Co do fazy gwałtownego wzrostu to nie jestem pewien czy światło odgrywa tu znaczącą rolę. Na dnie lasu bambusowego jest naprawdę bardzo ciemno. Myślę że właśnie dla tego rośnie prosto i szybko - najkrótsza droga do światła.
Sobal popieram Twoje słowa.Ja zaobserwowałem to zjawisko w ogrodzie.
Otóż pędy które wyrastają ze środka kępy mimo że były cieńsze jak te ze skraju wyrosły wyższe i bardziej proste pędząc szybko do światła.
No tak... Ale to by oznaczało że jednak światło odgrywa jakąś rolę. Może tak jak u brzozy - jak pada na nią dużo zielonego światła to rośnie wzwyż prawie 2 razy szybciej.

Awatar użytkownika
Master Yoda

Post autor: Master Yoda » 08 lip 2007 01:07

hmmmm do tortur powiadacie......jeszcze ciemna strona mocy jest ....uzywano go do klatek na wodzie...gdzie jency siedzieli zanurzeni w bagnie po szyje a nad głowa zaraz klatka...no to dla mnie tortura...w każdym bądz razie niechciało by mi sie tam siedzieć...a co do tej opowiesci z wbijaniem bambusa to owszem słyszłem,słyszałem ale myslałem ze to nie młody pęd a sałkiem sporawy był ucinany na ostro kilknascie centymetrów nad ziemią i poprostu dalej odrastał ale ile w tym prawdy to niewiem bo nigdy bambusa nie scinałem i niewiem czy dalej po cieciu idzie w góre.....bo dopiero co posiałem bambusa i niewiele wiem....ale wiem jedno ,mam kilku w życiu do przebicia to jak by teoria była prawdziwa to za kilka lat hmmm :twisted:
DOSKONAŁOŚC JEST TYM CO W SWOIM ZYCIU POWTARZAMYI ,NIE JEST JEDNORAZOWYM AKTEM LECZ-NAWYKIEM

Awatar użytkownika
bambo
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2018
Kontaktowanie:

Re: Bambus narzędziem tortur?

Post autor: bambo » 14 mar 2018 02:21

O matko ludzie to mają wyobraźnię ja bym nie miał serca czegoś takiego zrobić :/
Kocham bambusa! :D

ODPOWIEDZ