Strona 1 z 1

Gdzie można kupić sadzonki.

: 03 mar 2017 17:48
autor: Lubek
Witam. Gdzie można kupić sadzonki bambusów drzewiastych? Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć. Interesują mnie najbardziej:

PHYLLOSTACHYS
NUDA

PHYLLOSTACHYS
AUREOSULCATA
"Spectabilis"

PHYLLOSTACHYS
BISSETII

Re: Gdzie można kupić sadzonki.

: 05 mar 2017 10:43
autor: Dominik
Zapytaj wujka google. Jest tego naprawdę sporo, nie chcę podawać jednych źródeł by nie krzywdzić innych którzy też mają. Wysłałem Ci na PV kilka propozycji sprawdzonych...

Re: Gdzie można kupić sadzonki.

: 05 mar 2017 14:08
autor: bubus1313
Zeszłej jesieni przesadziłem do doniczek 3 uciekinierów. Prawdopodobnie jest to bissetti(ew. może być jeszcze aureosulcata, ale to tak 90-10 %)
Wydaje się, że zima, którą spędziły na dworze, z krótkim epizodem w garażu, gdy było -20C, nie zaszkodziły im. Być może będą z tego bambusy. Odezwij się do mnie na priv.

Re: Gdzie można kupić sadzonki.

: 21 kwie 2017 10:47
autor: Oskarish
Chciałabym kupić takie sadzonki, ale jeszcze się zastanawiam, czy zaryzykować i kupić trochę taniej w pewnym portalu ogłoszeniowym. Czy jednak niemalże zapłacić 3x więcej i kupić od prywatnego hodowcy.

Re: Gdzie można kupić sadzonki.

: 21 kwie 2017 21:10
autor: Dominik
Witaj Oskarish, w obu przypadkach będzie to prywatny hodowca (czasy państwowych firm skończyły się jakieś 30 lat temu). Różnica pomiędzy kupowaniem w jakimś sklepie a prywatnie polega najczęściej na tym, że sklepy płacą podatki a amatorzy nie są do tego zobligowani (przy sprzedaży pojedynczych szt nadwyżek jest to jak najbardziej legalne). Najlepiej porównać zdjęcia. Jeśli rośliny są podobnej wielkości to oczywiście wybrać tańsze. Widzę że nie brałeś pod uwagę fargesii, ale ostatnio dzieliłem starą kępę i mam naprawdę warte polecenia i tanie sadzonki tego gatunku. Warto posadzić kilka odmian - np rekomendowanego przez bubusa ph. bissetii i 1-2 inne. Jeśli będziesz zainteresowany także ładną fargesią to szczegóły podam Ci na PW. Pozdrawiam

Re: Gdzie można kupić sadzonki.

: 12 mar 2018 15:33
autor: bambo
allegro jest dobrym rozwiązaniem lub specjalny sklep zielarski