Wymiana

Czy ktoś ma ten gatunek...?

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
Artur
Tarzan
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Wymiana

Post autor: Artur » 13 gru 2006 10:13

Mam nadwyżkowe egzemplarze
Phyllostachys nigra Boryana,
Phyllostachys rubromarginata,
Phyllostachys aureosulcata spectabilis,
Phyllostachys nuda
Chętnie zamienie się na inne bambusy.
Pozdrowienia z Wrocławia http://www.ArtBambo.prv.pl

misio
Gajowy

Post autor: misio » 13 gru 2006 12:31

Na jakie chcesz sie zamienic (w donicy mam akurat aureosulcate aur. i trachycarpusy ale moge chwycic za szpadel...)?
Jestem zainteresowany zwlaszcza rubromarginata.

Pozdrawiam
Michal

Awatar użytkownika
dj
Mowgli

Post autor: dj » 13 gru 2006 14:54

Ja byłbym chętny na wszystkie, w zależności od ceny, bo jeszcze za specjalnie nie mam na co się wymienić. Posiadam jedynie nadwyżki Pseudosasa japonica odmiany 'Tsutsumiana' (tak przynajminiej zapewniał sprzedawca) ale czym ona się różni od "zwykłej japoniki" ? W każdym bądź razie ustawiam się w kolejce i mieszkam blisko :)

Pozdro
dj

Łukasz Leg

Post autor: Łukasz Leg » 13 gru 2006 21:56

Hej też bym coś nowego dodał do skromnej kolekcji bo nic z tych bambusów nie posiadam ale czy poczekasz do wiosny czy teraz chcesz je sprzedać bo teraz mam już załadowane parapety i będe miał problem z przechowaniem Pozdrawiam z Legnicy. :)

Awatar użytkownika
Artur
Tarzan
Kontaktowanie:

Post autor: Artur » 13 gru 2006 23:39

Łukasz Leg pisze:.................ale czy poczekasz do wiosny czy teraz chcesz je sprzedać bo teraz mam już załadowane parapety i będe miał problem z przechowaniem Pozdrawiam z Legnicy. :)
Lukasz a dlaczego Ty je dręczysz na parapecie ?! Moje stoją w ogrodzie i czekają na zimę która nie chce nadejść (jak dla mnie może w ogóle nie przychodzić) Minimalna temperatura jak wystąpiła to krótkotrwały spadek temperatury do -2 stopni. Jak się w końcu ochłodzi to dopiero je schowam.
Narazie meteorolodzy w grudniu tego nie przewidują.
Pozdrowienia z Wrocławia http://www.ArtBambo.prv.pl

Łukasz Leg

Post autor: Łukasz Leg » 14 gru 2006 17:37

Do gruntu posadziłem Phyllostachys bissetii od Szymona, Fargesja Murielae i Nitida to pierwszy rok i pierwsza zima sadzonki były spore są okryte, a w domu mam Phyllostachys heteroclada, Pseudosasa japonica oczywiście MOSO :wink: no i coś czego nazwy jeszcze nie poznałem, są to małe sadzonki i miałem cykora by je wysadzić obecnie rosną w litrowych donicach puszczają młode pędy i czekam do wiosny. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ