Kupię w Łodzi

kupię

Moderatorzy: Sobal, Gantz

pepcio666
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

Kupię w Łodzi

Post autor: pepcio666 » 14 kwie 2012 13:06

Witam,

jestem nowym użytkownikiem, rok temu skusiłem się na dwie sadzonki z oaza-palmy.pl: Phyllostachys aureosulcata Spectabilis oraz Phyllostachys aureosulcata Aureocaulis, które przezimowały lepiej lub gorzej. W tym roku chciałbym powiększyć moją kolekcję, jednak koszt najmniejszej sadzonki to 40zł, a przesyłka drugie tyle, co ze względu na wydatki związane z system automatycznego nawadniania, jest dla mnie nie do przełknięcia.

Czy ktoś w Łodzi lub okolicach miałby do odsprzedania jakąś małą sadzonkę Phyllostachys nuda lub Phyllostachys bissetii?

Pozdrawiam
Piotr W.

EDIT:
Ponawiam prośbę i tym razem nie z powodu braku funduszy, tylko może komuś za bardzo rozbiegał się po ogrodzie bambus i mógłby kawałek odsprzedać? Chodzi mi o odmiany których nie da się aktualnie kupić w sklepie: Ph. Parvifolia, Ph. Nuda, Ph. Shanghai 3, Ph. Rubromarginata.

Według informacji na oaza-palmy.pl sierpień wrzesień jest dobrym okresem na sadzenie bambusów, czy radzicie jednak poczekać do wiosny i wtedy zakupić nowe odmiany?

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Re: Kupię w Łodzi

Post autor: Sobal » 30 sie 2012 09:19

Poczekaj do wiosny - sadzenie w pod koniec lata się może sprawdza na południu Europy ale u nas niezbyt - podobno potrzebują minimum ok. 6 tygodni z temperaturą gleby > 15C żeby się dobrze ukorzenić.
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

ODPOWIEDZ