Sprzedam Bambusowe Szczoteczki do Zębów

sprzedam

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Re: Sprzedam Bambusowe Szczoteczki do Zębów

Post autor: bubus1313 » 28 wrz 2013 20:38

A ja mam dziwne wrażenie, że ostatnie kilka wpisów to lobbyści. :idea:
Kiedyś będę miał las bambusowy. Albo chociaż lasek.

Awatar użytkownika
bulion77
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012
Kontaktowanie:

Post autor: bulion77 » 13 paź 2013 00:30

czekamy na paste :D
konto na facebook-u

Michał Jerzy Makara

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy

Post autor: bubus1313 » 25 paź 2013 19:56

O kurcze jeszcze nie powiedziałem jakie to są fantastyczne szczoteczki?
Naprawdę super. Kupiłem ostatnio w zestawie ze szczoteczka do czyszczenia toalet.

P.S.
Czy mi się wydaje, czy już raz się udzielałem w tym temacie i zostałem wykasowany?
Też chcę się przyczynić do wzrostu super świetnych postów na forum.

Awatar użytkownika
Dominik
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2016
Kontaktowanie:

Post autor: Dominik » 25 paź 2013 22:18

Bubus, z całym szacunkiem, ale to nie jest forum przykładowo http://palmy.zameknet.pl/www/index.php?id=4 na którym "wszechwiedzący autorytet" :lol: delikatnie mówiąc kasuje niewygodne posty. Tutaj na forum bambusy nie ma cenzury. Zresztą Twój post jest wyżej.
Pisząc o bambusach uprawianych całorocznie w gruncie mam zawsze na myśli rośliny osłaniane i przyginane do gruntu - zimą, szczególnie wtedy gdy temperatury spadną do -15/-20 stopni.

http://www.drzewa.oleander.pl - amatorski spis drzew i krzewów, wymiana

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy

Post autor: bubus1313 » 27 paź 2013 12:20

Z całym szacunkiem, ale czy nie wydaje Ci się że ktoś tu świadomie wpuszcza fałszywych forumowiczów, aby nabijać wątpliwej ilości posty.
Ja się pytam po co?
Wchodzę często na forum, aby przeczytać coś co mnie interesuje. dowiedzieć się od ludzi którzy uprawiają bambusy czegoś, czego nie można się dowiedzieć z żadnych książek.
A tu od pół roku takie guano.

Jakbyś nie zauważył, kolejnym jest Lala12. Tradycyjne trzy posty o niczym. Mnie to denerwuje. Jaki w tym cel?

Awatar użytkownika
NorthEast
Mowgli

Post autor: NorthEast » 27 paź 2013 12:27

Masz rację.
Rejestruje się nowy użytkownik, pisze ok. 3 posty o niczym i tyle. Śmietnik
Twoje posty Bubus bardzo mnie rozbawiły i są idealnym komentarzem do tej sytuacji. Podpisuję się pod nimi

Awatar użytkownika
Dominik
Gajowy
Kontaktowanie:

Post autor: Dominik » 27 paź 2013 23:07

Bubus i Northeast, ja wprawdzie nie mam zdania w sprawie szczoteczek, bo nie miałem ich w ręku i nie mogę ocenić, ale (z całym szacunkiem dla producenta i dystrybutora) mnie również podobnie jak Northeast rozbawił Twój wpis Bubus o tych szczoteczkach w powiązaniu z WC :) Wprowadził trochę naturalnego i potrzebnego humoru do tego być może "sztucznie nadmuchanego" wątku.

W kwestii poza tematycznej: zauważyłem, że sporo tych krótkich wpisów na tym forum tworzą roboty spamujące (które kopiują tu i ówdzie fragmenty naszych wypowiedzi). Może to być trochę irytujące dla niektórych piszących i czytelników, ale można z tym sobie poradzić instalując inne niż obecne zabezpieczenie przy rejestracji. W razie czego służę pomocą dla Administratora (jestem do dyspozycji na PV).

Natomiast w sprawie wpisów prawdziwych userów to uważam, że wskazana jest jednak ostrożność w kwestii ewentualnej moderacji, bo głównym atutem tego forum (Bambusy) poza unikaną treścią jest jego otwartość i brak głębokiej cenzury. Cenzury która występuje na większości innych forów (w tym nie tylko na forum podanym przeze mnie wcześniej, ale także przykładowo na jednym z największych Polskich forów ogrodniczych czyli forumogrodnicze . info ).

Mimo tego, w kwesti porządków nie będących cenzurą - jestem za!
Pisząc o bambusach uprawianych całorocznie w gruncie mam zawsze na myśli rośliny osłaniane i przyginane do gruntu - zimą, szczególnie wtedy gdy temperatury spadną do -15/-20 stopni.

Awatar użytkownika
Dominik
Gajowy
Kontaktowanie:

Post autor: Dominik » 28 paź 2013 13:16

Masz rację Bubus i Northeast, boty i "jednozdaniowcy" a czasami "półzdaniowcy" zaśmiecają wątki.

Zaczyna to być irytujące.

Klasyczny przykład ostatnio pojawiących się jednozdaniowych wpisów zaśmiecających dał kurczeblade2.

Moderując przynajmniej częściowo także takie treści na pewno nie wyleje się dziecka z kąpielą.

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy

Post autor: bubus1313 » 28 paź 2013 14:23

To jest jasne, że dzieje się to z automatu, bo przecież nikomu nie chciałoby się takich głupot wymyślać.
Tylko mam wrażenie że moderator dawno na forum nie zaglądał.

kansai
Gajowy

Post autor: kansai » 28 paź 2013 22:40

Może brak cenzury (i wolność wypowiedzi) jest plusem tego forum, niemniej jednak zalew spamu staje się mocno irytujący. Zaczyna zaśmiecać to forum w sposób znaczący i sprawiać, że przynajmniej w kilku tematach staje się ono coraz mniej przejrzyste. Tym bardziej, że większość tych wpisów, bardzo do siebie podobnych, pojawia się w zupełnie przypadkowych miejscach i merytorycznie nic nowego nie wnosi.... Dlatego też byłbym gorąco za tym, aby je nieco "oczyścić"...

Warto też zerknąć na rejestracje nowych użytkowników. Otóż, o ile w okresie od 01/2013 do końca 08/2013 rejestrowało się najczęściej 6 lub 7 użytkowników miesięcznie (średnia z 8 miesięcy wyniosła 6,9 użytkownika/m-c), to w samym wrześniu nowych użytkowników zarejestrowało się już 50 (!). Najciekawsze jest to, że tylko jednego dnia (26/09), w ciągu 6 minut (między 23:44 a 23:50) było ich już 15.
W październiku nastąpiła rejestracja kolejnych 45 osób, z czego tylko jednego dnia (21/10/2013) przez 35 minut (17:21 - 17:55) zarejestrowało się 30 osób.... Ciekawostką, i cechą wspólną zarazem, jest to, że wszyscy mają w nicku zdublowane litery np. pettardda, pieszkkaaa, kruppssa, majjkaa59, juteczzacza, jurkiewicczzowa, szczerbbaa, ratusszz...

Oczywiście większość z nich jeszcze nie napisała żadnego postu, ale pewnie to wkrótce nastąpi.
Ja również podejrzewam tutaj roboty, choć jeszcze słabo się na tym znam... Admin ma pewnie podgląd na więcej szczegółów, choćby na takie informacje jak numer IP.
Takich "userów" też można byłoby bez większego żalu "wyczyścić"...

ODPOWIEDZ