Ph. Nuda i Vivax nasiona sprzedam

sprzedam

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Kaay
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

Post autor: Kaay » 11 maja 2006 19:58

Sobal pisze: Ja nie znam, ale otrzymałem nasiona opisane jako Phylostachys parvifolia i są bardziej pękate i krótsze od moso.
Oczywiście nic to nie wnosi, bo dalej nic nie wiadomo... :?:
Podobnie Ph. vivax -dużo grubsze i krótsze. Też nie mam pewności czy na pewno jest to to co trzeba.
Widziałem za to (z różnych źródeł) nasiona 5 różnych Bambusa (textilis, arundinacea, tulda...) i wszystkie wyglądały identycznie. To też o niczym nie świadczy, ale nie jest powodem do podejrzeń.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 12 maja 2006 09:41

Podstawowym powodem do podejrzeń jest brak informacji w różnych stowarzyszeniach "bambusowych" o kwitnięciu takowych.

Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem z naszym rodakiem osiadłym w Australii, który ma plantację bambusów. Mają tam 3 miesięczną kwarantannę na sprowadzane sadzonki. Przeżywa bardzo mało bo urzędnicy się słabo opiekują roślinami, więc gdyby tylko dostępne były nasiona tak wielu gatunków to na pewno dużo ludzi choćby w Austalii byłoby zainteresowanych. A tak - cisza i tylko parę osób w Polsce sprzedaje nasiona w plastikowych torebeczkach bez żadnych badań i gwarancji.
Na prawdę trzeba być pasjonatem żeby tak mocno chcieć uwierzyć że to prawda. A są osoby które cynicznie wykorzystują naszą pasję i determinację w zdobywaniu upragnionych roślin. To chyba nasze "narodowe" cwaniactwo po prostu (lub niewiedza pośrednika oczywiście ;) ).
Houk.
][
][
][Sobal

Kaay
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

Re: Ph. Nuda i Vivax nasiona sprzedam

Post autor: Kaay » 11 maja 2012 22:49

Najnowsze wiadomości: brak nowych wiadomości.
Jakiś czas temu obiło mi się o uszy parokrotnie że kwitły P. nigra.
Nasiona były (i nadal są, ale już stare) na ebay i taobao (szukaj 紫竹种子), ale oczywiście zdjęć samych nasion nie ma nigdzie.

ODPOWIEDZ