KALMAR "SUPER" OFERTA

sprzedam

Moderatorzy: Sobal, Gantz

bodzio
Krzewiciel

KALMAR "SUPER" OFERTA

Post autor: bodzio » 30 cze 2006 13:52

Witam,
chciałbym zrobić tutaj taką małą (anty)reklamę Panu KALMAROWI, bo cóż innego mi pozostało....
Moja historia: kupiłem u Pana kalmara trochę nasion (kilkadziesiąt) - kiełkowalnośc była znakomita. bambusiki rosną do dzisiaj i nawet puściły mi kolejne pędy... dlatego jeszcze kilkakrotnie kupowałem nasiona od Pana Kalmara. minęło kilka miesięcy, ale z tych nowych kilku serii (razem z kilkuset nasion bambusów) nie wyrosła mi już ani jedna roślinka. ANI JEDNA. oczywiście pisałem o tym, mailowałem. dostałem nawet raz informację, że zostaną mi przesłane nasiona jeszcze raz. po czym Pan Kalmar się już nigdy nie odezwał, ani nie odpisał. nasion oczywiście nie zobaczyłem.

wnioski może sobie już daruję....

Pozdrawiam wszystkich bambusiarzy :)
Marcin T.

ps.
a Pan Kalmar sprzedaje między innymi na takich oto stronkach:

http://seeds.u2.pl/
http://kalmar.bazarek.pl/

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 30 cze 2006 14:51

Trzeba coś z tym zrobić bo to już przegięcie jest. Mam już pewien pomysł:
http://bip.powiatchojnice.pl/index.php?pid=2096
Tylko oni rozpatrują sprawy zbiorowe...

Kminek.vip

Post autor: Kminek.vip » 30 lip 2006 12:08

WItam!
Dokładnie! ja też kilka miesięcy temu kupiłem nasiona od KALMAR i ani jedno mi nie wykiełkowało (a dmuchałem i chuchałem!)! GRR

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 31 lip 2006 12:16

Pewnie były stare po prostu:
Kiełkowanie Phyllostachys heterocycla f. pubescens z dojrzałych nasion (takie które spadają po potrząsaniu) kształtuje się na poziomie 50% ale spada do ok. 10% w ciągu 6 miesięcy a po ośmiu miesiącach przetrzymywania w temperaturze pokojowej spada prawie do zera. Niskie temperatury mogą przedłużyć okres przechowywania bez obniżenia współczynnika kiełkowania a specjalne metody konserwacji mogą przedłużyć ich żywotność do ponad 3 lat.

viewtopic.php?t=26

][
][
][Sobal

Kaay
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

moje nasionka od kalmara

Post autor: Kaay » 16 mar 2007 20:44

Kupiłem kiedyś u gościa paczkę nasion bambusa textilis i bodajże phyllostachys vivax. Nie dość, że nasiona w niczym nie przypominały znanych mi pokrewnych, to nie wykiełkowało ani jedno.

Dla porównania doświadczenia z nasionami z innych źródeł:
-moso (phyllostachys pubescens/heterocycla/edulis): ok. 70 nasion, wykiełkowało 28
-phyllostachys heteroclada: 15 nasion, wykiełkowało 6
-bambusa arundinacea + bambusa tulda: w sumie 27 nasion, wykiełkowały co najmniej 4 (nie pamiętam szczegółów)

ODPOWIEDZ