Zima 2009-2010

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła... Tematy związane okresem zimowym.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
Bpjea
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Re: Zima 2009-2010

Post autor: Bpjea » 08 kwie 2010 23:17

Krzychu pisze:No właśnie z nawozem trochę się spóźniłem, bo sypnę go dopiero w weekend.
Byle by nie przedobrzyć z nawozem, żeby nie zaprzepaścić tego dobrego przezimowania :)
Moich bambusów nie okrywam, bo są na to za duże. Gdy dawniej okrywane były (śniegiem), to z reguły nie traciły liści nawet podczas ostrej zimy.
Wiadomo, że lepiej jak nie przemarzną, jednak ja się nie martwię i czekam na rozpoczęcie sezonu :)

Pozdrawiam,
Bpjea

Awatar użytkownika
Bpjea
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Post autor: Bpjea » 08 kwie 2010 23:56

Kolejne obserwacje poczyniłem ostatnio, jeśli chodzi o efekty minionej zimy.

Phyllostachys bissetii ma trochę liści zielonych, z tego co było pod śniegiem (procentowo b. mało).
P. aureosulcata 'Aureocaulis' ma przemrożone źdźbła do powierzchni śniegu, co odróżnia go od bissetiego, któremu źdźbła nie wymarzły.
Na P. parvifolia pojawiły się brunatne przebarwienia (coś a la Phyllostachys nigra) na przeważającej długości pędów, przy czym pędy są żywe. O pączkach liściowych u niego nie można tego samego powiedzieć, przeważnie martwe, chociaż znalazłem trochę żywych (z czasem będzie to lepiej widoczne).
P. bissetii to jedyny gatunek u mnie, który ma przynajmniej kilka zielonych listków po tej zimie.

Pozdrawiam,
Bpjea

Awatar użytkownika
bulion77
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012
Kontaktowanie:

Post autor: bulion77 » 04 maja 2010 22:46

panowie jakie dzewa :D
konto na facebook-u

Michał Jerzy Makara