ZIMA 2016/2017

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła... Tematy związane okresem zimowym.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

kansai
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

ZIMA 2016/2017

Post autor: kansai » 28 wrz 2016 10:58

Chociaż dopiero co zaczęła sie jesień, zamieszczam prognozę NOAA na nadchodzącą zimę. Prognozy tej amerykańskiej agencji meteorologicznej uważa się za "najbardziej wiarygodne narzędzie emitujące prognozy sezonowe na świecie". Dotychczasowe prognozy kilku ostatnich naszych zim też raczej sprawdziły się, jest więc sporo szansa, że i tym razem może być podobnie...

Oczywiście zamieszczam to jako ciekawostkę, aby za parę miesięcy móc zweryfikować te informacje... Osobiście życzyłbym sobie więcej opadów, duuużo śniegu, bo susza coraz bardziej pogłębia się... A dla bambusów temperatur nie niższych niż minus 10 stopni :)
tvnmeteo.tvn24.pl pisze:Z najnowszych długoterminowych prognoz specjalistów z NOAA wynika, że na mroźną i śnieżną zimę raczej nie mamy co liczyć.

- Miesiące zimowe stoją w prognozach amerykanów pod dużym znakiem zapytania. Wyliczeniom temperatury powyżej normy towarzyszą opady poniżej normy - stwierdziła synoptyk. - Czyżby w tym roku miało być więcej ciepłych i suchych mas powietrza z południa? Zima byłaby więc łagodna. Na razie wielkich mrozów nie widać. - dodała.

Pierwsze trzy miesiące 2017 roku powinny być cieplejsze niż zazwyczaj. Najwyższe odchylenie od średniej temperatury prognozuje się na luty. Miesiąc ten w całym kraju może być o ponad dwa stopnie cieplejszy od tego, jak jest średnio w tym okresie. Jeśli chodzi o opady, modele nie wskazują żadnych odchyleń od normy w pierwszych tygodniach nowego roku.
Ciepła i mokra jesień w Polsce. A jaka ma być zima?

Awatar użytkownika
witolddj
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2015

Re: ZIMA 2016/2017

Post autor: witolddj » 25 gru 2016 19:50

Wiem pośpieszyłem się... Ale poprzedniej zimy też nie było trzaskających mrozów, ale kilka nocy w czasie krótkich mrozów mocno wiało i młodsze egzemplarze dostały trochę po rajtach, zwłaszcza Vivax, więc zwłaszcza że jestem w rozjazdach i nie mogę podjechać do rodzinnego domu z dnia na dzień, zabezpieczyłem moją "młodzież bambusową" i teraz jestem spokojny! :)
Materiał - plandeka i plandeka z worka przemysłowego typu "Big bag".
Załączniki
zplandekiii.jpg
zplandekii.jpg
zplandeki.jpg

ODPOWIEDZ