Klimat okolic Zielonej Góry

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła... Tematy związane okresem zimowym.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Klimat okolic Zielonej Góry

Post autor: Sobal » 14 wrz 2007 11:31

Awatar użytkownika
michaku
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

Post autor: michaku » 17 lis 2007 13:54

Całkiem tu przyjemnie ale szkoda, że o śnieg trzeba się modlić... albo jak już spadnie to się utrzymuje naczęściej do godzin popołudniowych i się chlapa robi wszędzie :cry: . Jak u nas spada 20cm śniegu to "sikamy" ze szczęścia :D (bynajmniej ja) :D . Zazwyczaj jak zapowiadają mrozy długoterminowe to nie będzie śniegu, a jak zapowiadają duże opady śniegu to temp. powietrza oscyluje koło 0*C. Oczywiście czasami zdaża się, że śnieg utrzymuje się koło tygodnia ale to rzadkość. No ale dla bambusów faktem jest, że mają przyjemnie choć mogło by być bardziej śnieżnie. Zobaczymy jak moje bisetti i palmata przeżyją swoją pierwszą zimę bo rosną nadwyraz ładnie :D
Ostatnio zmieniony 25 lut 2009 20:07 przez michaku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Artur
Tarzan
Kontaktowanie:

Post autor: Artur » 18 lis 2007 20:28

michaku pisze:....................... Zobaczymy jak moje Bisetti i Palmata przeżyją swoją pierwszą zimę bo rosną nadwyraz ładnie :D
Michaku "zaszalej" i posadź coś grubszego i wyższego bo warunki klimatyczne Ci sprzyjają.
Pozdrowienia z Wrocławia http://www.ArtBambo.prv.pl

Awatar użytkownika
michaku
Mowgli

Post autor: michaku » 20 lis 2007 21:40

No właśnie od nowego roku zamierzam kupić jakieś nowe bambusy. No to Arturze które gatunki byś mi doradził? Ja bym chciał zakupić ph.aoreosulcata (np. f. spectabilis), zastanawiam się nad Ph. decora, Pseudosasa japonica, chciałbym też Bashanie fargesiia jeszcze bardziej Ph. parvifolię :D fajnie było by mieć też Ph. Shanghai3 na kórego mnie Sobal swego czasu namawiał.
No i tak to wygląda :)
Pozdrawiam
Michał
Ostatnio zmieniony 21 lis 2007 13:23 przez michaku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Artur
Tarzan
Kontaktowanie:

Post autor: Artur » 20 lis 2007 23:33

Jak masz miejsce to sadź wszystkie wymienione bambusy :D

Awatar użytkownika
michaku
Mowgli

Post autor: michaku » 21 lis 2007 13:32

Też myślę, że świetnie było by mieć je wszystkie bo mam działkę o powierzchni ośmiu arów i miejsca w sumie jest sporo, tylko że musiał bym pójść gdzieś do pracy żeby zarobic troche kasy bo ojciec mi nie zasponsoruje tych bambusów. Jak na razie cały czas jest sceptyczny czy one w ogóle przeżyją zimę, na nic moje gadanie, że od wielu lat w Polsce ludzie hodują bambusy i to w rejonach mroźniejszych niż Zielona Góra jak np. okolice Warszawy czy Krakowa. Zobaczymy co powie w przyszłym roku na wiosnę gdy zaczną rosnąć. Mam nadzieję, że zmieni zdanie i jakąś część mi zasponsoruje. Szkoda tylko, że większości tych bambusów nie kupię w Polsce! A do Czech to ja nie jeżdżę ani nawet pod granicę Czeską :( Zobaczymy jak to będzie, może ktoś z pracy taty będzie przejeżdżał w pobliżu i zajedzie do tej miejscowości. Jak narazie zima przed nami i o kupnie bambusów na razie myśleć szkoda czasu. Jeszcze w tym tygodniu kupie agrowłókninę 50gramową i opatulę wszystkie bambusy.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2009 20:10 przez michaku, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Artur
Tarzan
Kontaktowanie:

Post autor: Artur » 21 lis 2007 22:33

michaku pisze: Szkoda tylko że większości tyc bambusów nie kupie w Polsce!
Więcej optymizmu. Z sześciu wymienionych przez Ciebie bambusów trzy powinieneś bez kłopotu pozyskać w kraju tj. Phyllostachys dekora,Phyllostachs aureosulcata Spectabilis i Pseudosasa japonica. Pozostałe trzy nie "występują" tak masowo w naszych ogrodach więc ze zdobyciem sadzonek możesz mieć kłopot.

ODPOWIEDZ