Czy ktos pomoże?? Kupiłem to na allegro!

Może ktoś wie... czyli indentyfikacja i inne pytania dotyczące bambusów

Moderatorzy: Sobal, Gantz

darkbaki
Krzewiciel
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010

Czy ktos pomoże?? Kupiłem to na allegro!

Post autor: darkbaki » 09 lis 2011 14:40

Witam!

Ostatnio na Allegro znalazłem ofertę sprzedaży sadzonek bambusa ponoć "nigra". Kupiłem i nawet szybko przyjechało (zdjęcia poniżej) na pewno nie jest to "moso" bo nie ma włosków i tych otoczek na łodydze tak jak moje moso wyhodowane z nasionka.
Ale nadaj nie mam pewności cóż to jest oraz czy mogę to wsadzić do gruntu teraz ,dodaje ze miałem już tej jesieni mróz ok -8C w nocy.
IMG_0273 (Kopiowanie).JPG
IMG_0271 (Kopiowanie).JPG
IMG_0270 (Kopiowanie).JPG

darkbaki
Krzewiciel
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010

Re: Czy ktos pomoże?? Kupiłem to na allegro!

Post autor: darkbaki » 10 lis 2011 16:05

Błagam was niech mi chociaż ktoś napisze czy lepiej go wsadzić teraz jeszcze do gruntu czy lepiej go przezimować w domu??

Awatar użytkownika
NorthEast
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

Post autor: NorthEast » 10 lis 2011 21:22

Witam, Niestety nie pomogę Ci w identyfikacji, czy też upewnieniu się co do gatunku, bo nie znam się tak dobrze. Jeśli chodzi o optymalny sposób zimowania, to wszystko jest na forum. Warto poświęcić trochę czasu i poczytać. Oprócz informacji, których potrzebujesz teraz znajdziesz dużo ważnych i interesujących, które przydadzą się w przyszłości. Wiem, czasem można się pogubić i może drażnić mnogość wątków. Jest to moim zdaniem spowodowane właśnie dublowaniem pytań, które już padły i znalazły, często dogłębne odpowiedzi.
Nie napiszę Ci konkretnie jak masz przygotować roślinkę do zimy bo nie wiem, jakie masz warunki, możliwości, np. lokalowe, itp. Dlatego warto "podpatrzeć" różne możliwości i pomysły doświadczonych forumowiczów i z mnóstwa sposobów wybrać to co optymalne dla Ciebie.
Pozdrawiam
KR

Awatar użytkownika
michaku
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

Post autor: michaku » 12 lis 2011 21:13

Przede wszystkim przetrzymać bambusa przez zimę w chłodnym (powyżej zera) pomieszczeniu i utrzymywać podłoże wilgotne, nie mokre. Proponuję przejrzeć inne posty, w których jest mowa o przechowaniu młodego lub późno zakupionego bambusa. Zwrócić trzeba uwagę również na przędziorki.

Pozdrawiam
Michał
Bambusy jakie posiadam: 1 x Sasa palmata var. 'Nebulosa', 3 x Phyllostachys bissetii - posadzone 27 kwietnia 2007 roku, zakupione w Szkółkach Żbikowskich u Szymona Hosera.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 20 sty 2012 22:59

I jak z tym bambusem?
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

ODPOWIEDZ