bambusy z castoramy

Może ktoś wie... czyli indentyfikacja i inne pytania dotyczące bambusów

Moderatorzy: Sobal, Gantz

nelp
Krzewiciel
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2011

bambusy z castoramy

Post autor: nelp » 21 paź 2012 16:57

Witam kupiłem wczoraj dwa bambusy z castoramy na wyprzedaży po 15 zł, przedtem były chyba po 30, jednak podpisy tych bambusów z całą pewnością się nie zgadzają, sądzę że importer/producent zamienili z niewiedzy nazwy (całkiem sporo było roślin i wszystkie miały zamienione nazwy w ten sposób). jeden podpisany jako fargesia murielae jumbo - to najprawdopodobniej bambus nana logifolia(czyli sasa veitchii), drugi z kolei podpisany jako bambus nana logifolia- wygląda właśnie jak fargesia murielae lub rufa. Tu właśnie pytanie do znawców, czy mam racje a jeśli nie to jakie to są gatunki. Pod spodem kilka zdjęć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ostatnie zdjęcie to bambusy zakupione jakies 2 miesiace temu na wyprzedaży w oazie palm-od lewej:pseudosasa japonica,fargesia murielae jumbo, fargesia murielae nowa generacja i pleioblastus variegatus
Obrazek

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Re: bambusy z castoramy

Post autor: Sobal » 16 sty 2013 16:41

faktycznie bardziej wygląda na Sasa veitchii a ten drugi na jakąś Fargesię ale mistrzem nie jestem w rozpoznawaniu :)
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

nelp
Krzewiciel
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2011

Post autor: nelp » 21 sty 2013 16:14

dzięki za odpowiedź, może jak podrosną trochę to będzie się dało rozpoznać, na razie zimują na strychu, oby do wiosny dotrwały w dobrej kondycji i pokazały swoje możliwości w przyszłym roku (na razie dobrze się trzymają może poza "Sasa veitchii" którego na jesieni mszyce dopadły ale zwalczyłem je dość szybko i nie wyrządziły większych szkód) :)

Awatar użytkownika
Dominik
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2016
Kontaktowanie:

Post autor: Dominik » 29 wrz 2013 00:15

W tym sezonie nie było bambusów w castoramach w mojej okolicy to jest na terenie: Gdańska Osowy i w Rumi. Inne rośliny raczej słabo im się sprzedawały. Na wiele gatunków mają po prostu za wysokie ceny + konkurencja robi swoje.
Pisząc o bambusach uprawianych całorocznie w gruncie mam zawsze na myśli rośliny osłaniane i przyginane do gruntu - zimą, szczególnie wtedy gdy temperatury spadną do -15/-20 stopni.

http://www.drzewa.oleander.pl - amatorski spis drzew i krzewów, wymiana

ODPOWIEDZ