Strona 1 z 1

Pytania

: 08 lip 2018 17:06
autor: Tybald
Witam,

Ostatnio kupiłem w pewnym internetowym sklepie bambusa parvifolia. Po bliższych oględzinach stwierdziłem, ze cosik jest nie tak. Po pierwsze:
Bambusy roznia się od siebie [tak jak na zdjęciu]. Wyzszy bambus ma jasne drobne listki, a nizszy ciemno zielone i długie. Stad moje pytanie: Czy to jest ten sam bambus; i czy w ogole jest to parvifolia?
CAM00011.jpg
CAM00012.jpg
Po drugie: Bambusy dotarly do mnie w kiepskiej kondycji. Ten wyższy ma lekko oklapnięte liscie [ wygladaja jakby miały wiednac ], które zaczynają lekko żólknąc [ nie wiem czy widać to na zdjęciach ]. Nizszy wygląda trochę lepiej, ale koncowki lisci również zaczynają zolknąć. To mój pierwszy bambus i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Czy jest już stracony, czy da się go uratować.

Re: Pytania

: 09 lip 2018 19:00
autor: jerzyjerzy
Nie odpowiem Ci w kwestii rozpoznania roślin z kilku powodów. Po pierwsze słabo cokolwiek widać na zdjęciach. Po drugie rośliny różnej wielkości, czy z łodygami na różnym etapie rozwoju, mają prawo mieć liście nieco różnej długości, czasem nawet znacznie innej. Po trzecie mogły być w szkółce w miejscach o innej wystawie słonecznej.

W kwestii ich zdrowia bym się nie przejmował - na zdjęciach obie rośliny wyglądaja dobrze. Zadbaj o ich dobre nawodnienie i posadź je jak najszybciej.

Re: Pytania

: 10 lip 2018 15:00
autor: Tybald
Czyli nie ma sie czym przejmowac... Dzieki za odpowiedz.