Ukradli mi bambusa @!#^%@!&#

Może ktoś wie... czyli indentyfikacja i inne pytania dotyczące bambusów

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Klog
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Ukradli mi bambusa @!#^%@!&#

Post autor: Klog » 12 gru 2005 03:13

Muszę się wam wyżalić...
Nie miałem gdzie więc wybrałem dział "Pytania"

Zwinęli mi jedną 8 miesięczną Heterocladę :evil: wyhodowaną z nasiona. Mam jeszcze kilka heteroclad i 4 Moso, ale każda sztuka jest dla mnie cenna.
Aby przezimować przeniosłem bambusy na klatkę schodową. Myślałem że nikt się nie połakomi, tym bardziej że moje bambusy wyglądają raczej mizernie.

Mieszkam w pięciopiętrowym bloku, w każdej klatce jest tylko 10 mieszkań a ja mieszkam na drugim - wąskie grono podejrzanych. Najbardziej mnie wq... że to na pozór normalni ludzie, ale w tym kraju coś ukraść jest brane w kategoriach świetnej okazji...

Jeszcze dzisiaj go podlewałem :?
Czas wyjechać z tego kraju, w miejsce gdzie nie giną bambusy, a i klimat cieplejszy :?

Żeby nie było nie na temat, pytanie:
Co mam zrobić złodziejowi jak go złapię?
Wietnamczycy przywiązywali do kłączy bambusa tak żeby młode pędy przekuwały ciało. Jakieś inne pomysły?

Lukas
Gajowy
Kontaktowanie:

Post autor: Lukas » 12 gru 2005 16:33

ja bym go przywiazal do pala i pod nim posadzil cos co szybko rosnie w gore...
Lukas

misio
Gajowy

Re: Ukradli mi bambusa @!#^%@!&#

Post autor: misio » 13 gru 2005 12:03

To sie niestety zdarza. U mnie zniknely 3 palmy (Trachycarpus) posadzone poza ogrodzeniem. Zostaly elegancko wykopane w przeciagu kilku tygodni. Dosyc denerwujace ale w naszym kraju trudne do unikniecia. I tak dobrze, ze inne rosliny nie wpadly ogrodnikowi/ogrodniczce w oko (mam nadzieje przynajmniej).

Pozdrawiam
Michal

ODPOWIEDZ