bambusy w Irlandii

Może ktoś wie... czyli indentyfikacja i inne pytania dotyczące bambusów

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
Mariusz_Surowinski
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

bambusy w Irlandii

Post autor: Mariusz_Surowinski » 05 sty 2006 20:01

Mam zamiar przywiezc troche sadzonek bambusów z Belfastu. Z pozyskaniem nie bedzie problemu tylko co dalej. Wymysliem, ze obecnie wsadze klacza do miski i spróbuje ukorzenic w piasku a potem leciutko otrzepe, z korzonkami wpakuje w paczke i do Polski (niestety placi sie za kilogramy!). Jak mozecie cos doradzic to chetnie skorzystam.
Jakie tutaj sa ceny! Ok 1,5 m Phyllostachys nigra w jakims gora 5 litrowym pojemniku 90 funtów czyli ok 500 PLN

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Re: bambusy w Irlandii

Post autor: Sobal » 06 sty 2006 09:50

Ognik pisze:Mam zamiar przywiezc troche sadzonek bambusów z Belfastu. Z pozyskaniem nie bedzie problemu tylko co dalej. Wymysliem, ze obecnie wsadze klacza do miski i spróbuje ukorzenic w piasku a potem leciutko otrzepe, z korzonkami wpakuje w paczke i do Polski (niestety placi sie za kilogramy!). Jak mozecie cos doradzic to chetnie skorzystam.
Jakie tutaj sa ceny! Ok 1,5 m Phyllostachys nigra w jakims gora 5 litrowym pojemniku 90 funtów czyli ok 500 PLN
Myślę, że zapakowanie w worki foliowe z dziurkami z lekką torfową wilgotną ziemią nie zwiększy bardzo ich wagi a przynajmniej będą miały stabilne warunki co do wilgotności. Tak przygotowane sadzonki dostałem z Niemiec pocztą w sam środek największych upałów i po tygodniu spędzonym w pudle były cacy.
][
][
][Sobal

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 10 sty 2006 11:22

Oczywiście w worku była tylko bryła korzeniowa ;)
][
][
][Sobal

ODPOWIEDZ