PILNE POMOCY !!!!

Może ktoś wie... czyli indentyfikacja i inne pytania dotyczące bambusów

Moderatorzy: Sobal, Gantz

fear20

PILNE POMOCY !!!!

Post autor: fear20 » 06 lis 2004 13:09

liscie mojego bambusa robia sie an cubkach czarne, czyzby byl to objaw gnicia albo jakiejs choroby, lodygi tez nabieraja silnej barwy brazowej pozmuznei bo sie martwie

Darkbus
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010

Post autor: Darkbus » 06 lis 2004 15:21

Hmmm a jaki gatunek masz bambusa? bo slyszalem ze nie ktore zmieniaja barwe:D wiec moze to jeden z nich? ale jesli masz moso to masz problem chyba przesadziles z podlewaniem. Ale zaczekajmy na odpowiedz specjalistow! pozdrawiam

Awatar użytkownika
calvi
Tarzan
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Re: PILNE POMOCY !!!!

Post autor: calvi » 06 lis 2004 17:00

fear20 pisze:liscie mojego bambusa robia sie an cubkach czarne, czyzby byl to objaw gnicia albo jakiejs choroby, lodygi tez nabieraja silnej barwy brazowej pozmuznei bo sie martwie
Zanim fachowcy zabiorą głos - według mnie to może być objaw gnicia, a konkretniej uszkodzenia korzeni na skutek (najczęściej) przelania.
Same łodygi - obserwuję to u mnie u prawie wszystkich (kilkunastu) gatunków Phyllostachysa - potrafią mocno ściemnieć pod wpływem światłą, być może zimna czy nawet rodzaju gleby (to tylko moje domysły), natomiast czernienie (czy wysychanie?) końcówek liści to najczęściej to co powyżej.
Totalne więdnięcie całych gałązek spowodował zeszłej zimy u mojego Moso także przędziorek - walczyłem z nim Magusem.

Jeżeli to nie przędziorek, to postarałbym się przede wszystkim dla rośliny o dużo światła, a podłoże utrzymywałbym minimalnie wilgotne.

Pozdrawiam calvi

Gantz
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Gantz » 08 lis 2004 19:03

Objawy ktore opislaes wskazuja (jak to juz napisali Darkbus i Calvi) na zbyt obfite podlewanie, jezeli mozesz to podaj troszke wiecej szczegolow: jaki to bambus,
gdzie rosnie (donica czy grunt)
etc.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ