Fargesia scabrida

Bambus - Dla Początkujących

Moderatorzy: Sobal, Gantz

piwo
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2015

Fargesia scabrida

Post autor: piwo » 01 cze 2015 13:31

Witam szanowne grono. Od pewnego już czasu czytam Wasze forum i inne stronki dotyczące bambusów. Przyszedł czas (i miejsce w ogrodzie) aby spróbować posadzić bambuska u siebie. Mam miejsce pod betonowym płotem, częściowo osłonięte drzewami (po południu). Ok. 1m od tego płotu mam przejazd do garażu, czy taka szerokość wystarczy? Czy Asian Wonder będzie dobrym wyborem? Gleba jest ciężka, ale raczej woda nie zalega, mimo to chcę zmieszać z torfem i piaskiem.

Awatar użytkownika
Dominik
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2016
Kontaktowanie:

Re: Fargesia scabrida

Post autor: Dominik » 03 cze 2015 20:09

Witaj, szału jeśli chodzi o przestrzeń nie ma, ale fargesia scabrida 'Asian wonder' raczej nadaje się do Twojego celu. Z innych gatunków np fargesia nitida, a jeśli zastosujesz barierę korzeniową to np phyllostachys bissetii. Ja bym posadził dwa gatunki, bo lubię bambusy i sprawdził który będzie lepiej czuł się w tym miejscu. A tego drugiego co się nie sprawdzi zawsze można wykopać i sprezentować komuś, np sąsiadom;) Pozdrawiam.
Pisząc o bambusach uprawianych całorocznie w gruncie mam zawsze na myśli rośliny osłaniane i przyginane do gruntu - zimą, szczególnie wtedy gdy temperatury spadną do -15/-20 stopni.

http://www.drzewa.oleander.pl - amatorski spis drzew i krzewów, wymiana

piwo
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2015

Re: Fargesia scabrida

Post autor: piwo » 04 cze 2015 21:32

Dzięki serdeczne. Wiem, że miejsca dużo nie ma, ale zachorowałem na bambusa i chciałbym tam spróbować posadzić, najwyżej przesadzę w inne miejsce. W grę wchodzi tylko kępowy, jakoś nie mam przekonania do podjęcia ryzyka z "wędrowcami" :)

ODPOWIEDZ