Mój bambucia

Bambus - Dla Początkujących

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Awatar użytkownika
sajmonn
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Mój bambucia

Post autor: sajmonn » 21 paź 2007 11:14

Witam,

pisze w sprawie która ostatnio mnie irytuje. Liście mojego bambusa ostatnio przysychają , żółkną na końcach. Na zdjęciu dobrze widać ten stan. Kilka słów o tym jak go prowadzę. W dzień trzymam na parapecie, czasem dworze, od strony południowej. Na noc wędruje do łazienki która gdzie mam najcieplej. W nocy nie doświetlam go. Podlewam co 3 dni. Wodą z kranu bez żadnych dodatków.

Co może prowadzić do problemu z liśćmi? Czy w ogóle jest to problem, tempo wzrostu nowych jest niezachwiane. Czy chodzi o niski poziom składników odżywczych w glebie? Czy przenosiny na parapet, promienie słońca mogą tak podrażniać? Może telewizor który jest niedaleko choć inne rośliny nie przedstawiają takich objawów.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b1 ... 88b66.html

Awatar użytkownika
L O T E K ^^
Leśniczy
Kontaktowanie:

Post autor: L O T E K ^^ » 23 paź 2007 15:44

Ja na twoim miejscu zostawił bym go na parapecie i poobserwowal jakis czas moze w lazience masz za suche powietrze ?

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 30 lis 2007 20:29

Jeśli pod spodem jest kaloryfer to końcówki liści omiatane suchym i gorącym powietrzem na pewno będą schły. Ja zrobiłem może mało estetyczny ale działający namiot foliowy z dziurami. Nie można też przegiąć bo przy 100% wilgotności pojawią się problemy z grzybami.

ODPOWIEDZ