MIĘKKI PIEŃ I ŻÓŁTE LIŚCIE

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Siwus
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

MIĘKKI PIEŃ I ŻÓŁTE LIŚCIE

Post autor: Siwus » 07 mar 2012 01:36

Witam,
Mam taki problem z moim lucky bamboo, od jakiegoś czasu żółkły mu liście (musiałam je dziś niestety oberwać, zostało kilka,ale też pożółkłych) i dziś zauważyłam,że łodyga zrobiła się miękka. Czy to możliwe żeby gnił? Przez długi okres, chyba nawet ok. miesiąca stał sobie we flakoniku bez wody i póki nic się nie działo nie podlewałam go aż w końcu stwierdziłam,że tak nie można ;) i wlałam mu trochę odstanej już wody. Od tej pory zaczęły się przeboje, wodę wylałam,ale jest coraz gorzej :/ Aha,a mam go od września.
Jest jeszcze dla niego jakaś szansa? To jest najprostszy lucky bamboo ze sklepu jak nie z supermarketu, ale ma dla mnie ogromną wartość sentymentalną, dostałam go od osoby, której już nigdy nie zobaczę.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź czy jest jeszcze szansa dla niego i co robić bo zupełnie nie znam się na roślinkach. Jeśli będzie trzeba mogę wrzucić jutro zdjęcia.

bobik

Re: MIĘKKI PIEŃ I ŻÓŁTE LIŚCIE

Post autor: bobik » 07 mar 2012 17:51

Mam ten sam problem z moją roślinką;( , tylko ja mam piramidkę .Liście żółkną i się wykręcają , a łodygi miękną .

jezjerzy

Post autor: jezjerzy » 04 kwie 2012 10:01

Czyli ewidetnie cos niedobrego dzieje sie z roślinką

Nbupo
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2017

Post autor: Nbupo » 19 paź 2017 00:32

Mi niestety w ten sposób poszło sporo roślin, zaczynało się od liści, a potem miękł pień - niestety nigdy nie udało mi się uratować takiej rośliny :(

Mirdal
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2017

Post autor: Mirdal » 10 gru 2017 21:26

Mojemu lacky właśnie zżółkły liście - czy jest jakaś szansa na odratowanie go?

ODPOWIEDZ