Problem z bananowcem musa basjoo - brak liści

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Sonia
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2018

Problem z bananowcem musa basjoo - brak liści

Post autor: Sonia » 17 mar 2018 14:12

Witam,
może ktoś tu jeszcze zagląda, potrzebuję pilnej porady.
Mój bananowiec na zimę stracił wszystkie liście, został sam nibypień, który jest totalnie suchy, również w środku nie ma nic bardziej 'żywego'. Przy samym korzeniu wygląda na to, że może coś żyć, kilka wystających korzonków nie jest wyschniętych. Był podlewany mimo braku liści.
Czy ktoś wie co się stało? Możliwe, że to efekt przelania? Czy da się coś zrobić, żeby go 'wskrzesić'?
Zamieszczam zdjęcia i liczę na pomoc.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Re: Problem z bananowcem musa basjoo - brak liści

Post autor: bubus1313 » 20 mar 2018 10:27

Nie jestem ekspertem w bananowcach. Nie wiem też, czy odezwie się osoba, która uprawia bananowca z powodzeniem na zewnątrz i osiąga bardzo duże rozmiary. Mam pytania które pewnie się pojawią.
Czy to pierwszy rok zimowania?
Jeśli nie, to jak zachowywał się poprzedniej zimy?

Nie jest to porada, bo jak zaznaczyłem nie znam się na bananowcach, ale czy czasem nie miał za sucho i ciepło?
W każdym razie nie podejmowałbym pochopnych kroków i zostawił go do późnej wiosny co najmniej, może odżyje.

Spróbuj wysłać maila do Artura
http://www.bambusy.pl/memberlist.php?mode=email&u=12
Kiedyś będę miał las bambusowy. Albo chociaż lasek.

ODPOWIEDZ