proszę pomóżcie....

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Kasiula

proszę pomóżcie....

Post autor: Kasiula » 13 mar 2009 19:52

WItam!
Dostałam lucky bamboo i bardzo zalezy mi na jego prawidłowej pielegnacji. przeczytalam wszytskie komantarze i posty gdzies na forach ale dalej nie wiem co robic. Moja ukochana roślinka świruje bo zrobila się żółta... wiem ze wiele osob juz pytalo o to zjawisko ale prosze was powiedzcie mi, co ja mam zrobic?! ?! czy mam jeszcze szanse go jakos podratowac? bardzo prosze... sa zdjecia, on jest naprawde piękny tylko szkoda ze żółty... :( jesli chodzi o swiatlo to ja juz nie wiem czy mial go za malo czy za duzo.... wody mial w sam raz... czy ktoś mi pomoże?
bamboo.JPG
to własnie moja dziecinka
mini.JPG
a to z boku
mini.JPG (63.46 KiB) Przejrzano 4584 razy

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Re: proszę pomóżcie....

Post autor: Sobal » 16 mar 2009 21:04

Ja bym wybrał kilka dłuższych roślin z tej kompozycji i wsadził do doniczek z ziemią. Wydaje mi się, że ta kompozycja w ogóle nie jest przewidziana na jakiś szczególnie długi czas...
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

Kasiula

Post autor: Kasiula » 17 mar 2009 17:44

yhym dziekuje tez wlasnie o tym myslalam... ale szkoda bylo mi wlasie tej kompozycji...

Awatar użytkownika
Tulisa
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010

Post autor: Tulisa » 06 lut 2010 18:51

Ja mam ten sam problem, tylko w mniejszym stopniu niż Ty. Mój bambus też zaczął trochę żółknąć i schnął. Wyjęłam go z tej 'miseczki' w której go kupiłam i włożyłam do większej. Przestawiłam go też na biurko, bo na parapecie na pewno miał za dużo światła. Włożyłam go do tej większej miseczki razem z gąbeczką, którą też miałam przy zakupie. I właśnie nie wiem czy on ma być tam z tą gąbką czy jednak ją wyjąć. Proszę, pomóżcie.

MatiX
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010

Post autor: MatiX » 06 lut 2010 19:35

wsadź je do ziemi albo do tych kuleczek z żelu
_-Mateusz-_
O-o
_-Mateusz-_

ODPOWIEDZ