POMOCY [dot. Lucky Bamboo]

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

axe

POMOCY [dot. Lucky Bamboo]

Post autor: axe » 17 kwie 2005 23:54

dostałem bambusa ale nie potrafię go sklasyfikować wiem że ma około 50 cm i na górze łodygi się kręci stoji w wazonie z wodą bo nie wiem czy go do ziemi można włożyć i wogóle nie wiem co z nim zrobić aha i jest żółtu mimo iż mu zmieniam wodę pomóżcieaaaaaaaaaaaa proszę

Klog
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Post autor: Klog » 18 kwie 2005 00:05

Szukaj pod "Lucky bamboo" (dracena)

Awatar użytkownika
unlucky bamboo
Krzewiciel
Kontaktowanie:

Re: POMOCY [dot. Lucky Bamboo]

Post autor: unlucky bamboo » 29 sie 2006 09:46

axe pisze:aha i jest żółtu mimo iż mu zmieniam wodę pomóżcieaaaaaaaaaaaa proszę
axe, a która część jest żółta? Łodyga czy liście? Ja moim "bambusom" dosypywałem do wody nieco węgla - zwłaszcza mieszanki węgla i ceramiki ze zużytych wkładów do filtra "Brita" - prawie natychmiast wszystko ustawało.

Aha i jeszcze jedno - jaką wodą podlewasz swoją roślinkę? Woda do podlewania roślin w hydroponikach powina być odstana (3 dni w otwartym naczyniu) lub wręcz przegotowana - nasze "bambusiki" ciężko reagują na chlor, fenole i inne paskudztwa które pijemy. Ze swojej strony polecam wodę akwariową, jeśli ktoś taką dysponuje - wtedy odpada nawożenie...
Pij herbatę, bądź bamboocha...

agniech-a
Kontaktowanie:

Post autor: agniech-a » 30 sie 2007 14:09

a co zrobić jak żółkną liście?!?!?!?!

Awatar użytkownika
unlucky bamboo
Krzewiciel
Kontaktowanie:

Post autor: unlucky bamboo » 11 wrz 2007 12:19

Raczej niewiele:( Spróbuj może wymienić całą wodę i wypłukać naczynie pod kranem gorącą wodą. Można też spróbować przestawić na inne okno.

I pod żadnym pozorem nie stosować nawozów do roślin "ziemnych" - mocno zakwaszają wodę
Pij herbatę, bądź bamboocha...

ODPOWIEDZ