[Pomocy!] Lucky Bamboo - Dracena, żółknięcie

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Emiya Shirou
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010

[Pomocy!] Lucky Bamboo - Dracena, żółknięcie

Post autor: Emiya Shirou » 21 gru 2010 23:21

Witam, najpierw od jakiegoś czasu zaczęły liście żółknąć, 18.12.2010r. zauważyłem, że pożółkł ten tzw. główny patyk... jak temu zaradzić? Mam go już dość długo i urósł do całkiem potężnych rozmiarów - mowa o moim Lucky Bambo...

Proszę o pomoc...

Pisałem już o tym na innym forum ale nie dostałem żadnej odpowiedzi... T_T mam nadzieję że tu się coś trafi bo nie wiem co mam zrobić... :(

Awatar użytkownika
bulion77
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012
Kontaktowanie:

Re: [Pomocy!] Lucky Bamboo - Dracena, żółknięcie

Post autor: bulion77 » 22 gru 2010 00:29

Wyjmij z doniczki i wsadz do naczynia z woda i tam je juz zostaw.Nie ma co sie cackac,o ile nie jest za pozno.Zrobilem tak ze swoimi dracenami i bylo to dla nich zbawienne.Pieknie rosna,podczas gdy wczesniej zolkly notorycznie,a jedna zdechla wziela byla.
konto na facebook-u

Michał Jerzy Makara

Emiya Shirou
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010

Post autor: Emiya Shirou » 22 gru 2010 12:52

bulion77 pisze:Wyjmij z doniczki i wsadz do naczynia z woda i tam je juz zostaw.Nie ma co sie cackac,o ile nie jest za pozno.Zrobilem tak ze swoimi dracenami i bylo to dla nich zbawienne.Pieknie rosna,podczas gdy wczesniej zolkly notorycznie,a jedna zdechla wziela byla.
Za późno to raczej jeszcze chyba nie ma, tylko do jakiego naczynia z wodą... o ile sam patyk tzw. "centrum" jest wielkości nawet nie jednego metra, o tyle wychodzą z niego 4 gałązki, efekt tego jest taki że jedna jest długości 2-3,5 metra i nie wiem jak to usadowić w naczyniu z wodą :/ Coś spróbuje się pokombinować ewentualnie potne tą jedną i pójdzie na rozmnażanie. Tylko muszę uzupełnić wiedzę w tej dziedzinie. To tylko to z tą wodą zrobić? tzn. przesadzić? Jaka ta woda powinna być? Dodać tam do niej trochę płynnego nawozu?

Adios
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2011

Post autor: Adios » 31 sty 2011 04:06

Mój Babmboo jest cały czas w wodzie , mam ich trzy dwa się kręcą a jeden jest idealnie prosty, i te które się zawijają żółkną i się marszczą tj,wysychają od góry, natomiast ten prosty nadal pozostaje bez uszczerbku że tak się wyrażę na zdrowiu.
Jest to bynajmniej dziwne bo mam je już ok 5 miesięcy no i takie coś się teraz przydarzyło. Nadmienię , że warunki wodno świetlne nie ulegały zmianie, zatem gdzie może leżeć przyczyna usychania?

ODPOWIEDZ