Rozmnarzanie Lucky bamboo - pytanie.

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Emiya Shirou
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2010

Rozmnarzanie Lucky bamboo - pytanie.

Post autor: Emiya Shirou » 25 gru 2010 19:14

Odciąłem odrosty przy samym centrum mojego lucky bamboo. Moje pytanie jest, co zrobić z końcówkami na centrum tam gdzie wyrastał odrost i odciąłem? Puki co zawinąłem w mokrą/wilgotną watę aby się nic nie dostało ale co z tym się robi i czy z tamtych miejsc jeszcze coś wyrośnie? Czy też może lepiej je woskiem zapieczętować? (wiecie tak jak jest na końcu luckiego, tylko że to będzie z boków.

Krzysztof Magoń
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2011

Re: Rozmnarzanie Lucky bamboo - pytanie.

Post autor: Krzysztof Magoń » 01 lip 2011 18:55

Bawiłem się kiedyś z Luki bambo jest to dracena ale powiem tak
jak obetniesz pęd od dołu czy od góry który wyrasta z głównej łodygi lub od krzenia to to miejsce najlepiej zapieczentować woskiem a co do pytania czy coś wyrośnie to ina kwestia bo nie zawsze w tym miejscu ale najczęśćiej gdzieś obok miejsca byłego uszkodzenia laki wypuszcza nowy.Ale problem jest tego typu że będziesz musiał być morze 2 lata poczekać by coś w tym miejscu wyrosło bo te laki długo rośnie a jeszce durzej się regeneróje. :wink:

ODPOWIEDZ