Problem z miskantem

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Dalia
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2011

Problem z miskantem

Post autor: Dalia » 25 sie 2011 19:07

Witam :)

Szukając informacji o miskantach przypadkiem trafiłam na bambusowe forum i muszę pogratulować ogromu wiedzy i praktyki, jaki tu zgromadziliście! :)

Ale do rzeczy. Jestem początkującą ogrodniczką-amatorką. W tym roku dostałam od rodziców kilka miskantów - jakich - nie wiem, podpisów nie było...
3 posadziłam w podłużnej donicy, jeden jest osobno.
Rosną niemal obok siebie, na południowo-zachodnim tarasie.
Niedawno wypuściły srebrne kłosy :)

Jednak zaczynam się martwić o moich "3 muszkieterów", jak nazywam te posadzone razem...
O ile miskant pojedynczy zaczął się już powolutku przebarwiać na czerwono, o tyle te w podłużnej donicy zaczęły jakby obsychać.

Najpierw dolne listki zrobiły się żółte, teraz to zażółcenie i zasychanie "idzie" w górę. Jak to wygląda, można zobaczyć na zdjęciach.

Byłabym wdzięczna za wszelkie sugestie... bardzo polubiłam moich "3 muszkieterów" i chciałabym, aby dalej sobie spokojnie i z zadowoleniem rośli...
IMG_3205.JPG
3 muszkieterowie - listki żółcieją i zasychają
miskant1_d.JPG
zbliżenie
miskant2_b.JPG
miskant posadzony osobno

Awatar użytkownika
rjz
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

Re: Problem z miskantem

Post autor: rjz » 27 sie 2011 11:40

u miskantów to prawidłowość --- wiele przebarwia się na oryginalne kolory, a że jesień blisko to muszą im zasychać też liście - w końcu to trawy.

:-)

r.

ODPOWIEDZ