Strona 1 z 1

MIĘKKI PIEŃ I ŻÓŁTE LIŚCIE

: 07 mar 2012 01:36
autor: Siwus
Witam,
Mam taki problem z moim lucky bamboo, od jakiegoś czasu żółkły mu liście (musiałam je dziś niestety oberwać, zostało kilka,ale też pożółkłych) i dziś zauważyłam,że łodyga zrobiła się miękka. Czy to możliwe żeby gnił? Przez długi okres, chyba nawet ok. miesiąca stał sobie we flakoniku bez wody i póki nic się nie działo nie podlewałam go aż w końcu stwierdziłam,że tak nie można ;) i wlałam mu trochę odstanej już wody. Od tej pory zaczęły się przeboje, wodę wylałam,ale jest coraz gorzej :/ Aha,a mam go od września.
Jest jeszcze dla niego jakaś szansa? To jest najprostszy lucky bamboo ze sklepu jak nie z supermarketu, ale ma dla mnie ogromną wartość sentymentalną, dostałam go od osoby, której już nigdy nie zobaczę.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź czy jest jeszcze szansa dla niego i co robić bo zupełnie nie znam się na roślinkach. Jeśli będzie trzeba mogę wrzucić jutro zdjęcia.

Re: MIĘKKI PIEŃ I ŻÓŁTE LIŚCIE

: 07 mar 2012 17:51
autor: bobik
Mam ten sam problem z moją roślinką;( , tylko ja mam piramidkę .Liście żółkną i się wykręcają , a łodygi miękną .

Re: MIĘKKI PIEŃ I ŻÓŁTE LIŚCIE

: 04 kwie 2012 10:01
autor: jezjerzy
Czyli ewidetnie cos niedobrego dzieje sie z roślinką

Re: MIĘKKI PIEŃ I ŻÓŁTE LIŚCIE

: 19 paź 2017 00:32
autor: Nbupo
Mi niestety w ten sposób poszło sporo roślin, zaczynało się od liści, a potem miękł pień - niestety nigdy nie udało mi się uratować takiej rośliny :(

Re: MIĘKKI PIEŃ I ŻÓŁTE LIŚCIE

: 10 gru 2017 21:26
autor: Mirdal
Mojemu lacky właśnie zżółkły liście - czy jest jakaś szansa na odratowanie go?