PROBLEM!!! PRZECZYTAJCIE I POMOZCIE!!!! [dot. Lucky Bamboo]

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

kopt

PROBLEM!!! PRZECZYTAJCIE I POMOZCIE!!!! [dot. Lucky Bamboo]

Post autor: kopt » 15 maja 2006 12:28

Ostatnio kupilam sobie malego bambuska - jedna lodyzka i wyrastajace z niej liscie. Pomijajac to, ze nie wiem jak sie tym zajac (jaka ziemia i jak pielegnowac) mam maly problem. Koniec lodyzki jest zalakowany jakas zielona substancja, tak jak juka i nie wiem czy ta lodyzka mi urosnie przez to. Jesli ktos wie, to prosze o odpowiedz, no i przydalaby sie mala porada co do pielegnacji i uprawy.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Re: PROBLEM!!! PRZECZYTAJCIE I POMOZCIE!!!!

Post autor: Sobal » 15 maja 2006 13:01

kopt pisze:Ostatnio kupilam sobie malego bambuska - jedna lodyzka i wyrastajace z niej liscie. Pomijajac to, ze nie wiem jak sie tym zajac (jaka ziemia i jak pielegnowac) mam maly problem. Koniec lodyzki jest zalakowany jakas zielona substancja, tak jak juka i nie wiem czy ta lodyzka mi urosnie przez to. Jesli ktos wie, to prosze o odpowiedz, no i przydalaby sie mala porada co do pielegnacji i uprawy.
Przeczytaj proszę najpierw post w tym dziale z tytułem "Uwaga!!! Przeczytaj to najpierw!"
][
][
][Sobal

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 15 maja 2006 14:31

Jeśli zwykłe liście wyrastają z łodygi to raczej nie jest to bambus.
][
][
][Sobal

Awatar użytkownika
unlucky bamboo
Krzewiciel
Kontaktowanie:

Re: PROBLEM!!! PRZECZYTAJCIE I POMOZCIE!!!! [dot. Lucky Bamb

Post autor: unlucky bamboo » 29 sie 2006 10:01

kopt pisze:Ostatnio kupilam sobie malego bambuska - jedna lodyzka i wyrastajace z niej liscie. Pomijajac to, ze nie wiem jak sie tym zajac (jaka ziemia i jak pielegnowac) mam maly problem. Koniec lodyzki jest zalakowany jakas zielona substancja, tak jak juka i nie wiem czy ta lodyzka mi urosnie przez to. Jesli ktos wie, to prosze o odpowiedz, no i przydalaby sie mala porada co do pielegnacji i uprawy.
Koniec łodygi jest zawoskowany, żeby roślina nie traciła wody w miejscu cięcia (dracenki Sanderiana, jak wszystkie rośliny o tej budowie, rozmnaża się z pociętych fragmentów łodyg). Sama łodyga więcej nie urośnie - przyrastać będą tylko pędy boczne (tak jak w zbliżonych budową jukkach i "klasycznych" dracenach).

Trzymam te roślinki od kilku lat i nigdy nie używałem ziemi. Hoduję je za to w "zmodyfikowanych" hydroponikach. Polecam posadzić je w zwykłej doniczce z głębokim tależykiem, zasypane żwirem, wodę zaś podaje się do tależyka. Nigdy jezcze nie musiałem jej zmieniać (co mimo wszystko polecam w "skrajnych" sytuacjach). Moża też trzymać w polewanej od środka doniczce ceramicznej (bez odpływu) zasypanej żwirem - z tą różnicą że tutaj ew. zmiana wody jest prawie niewożliwa (płukanie całości pod prysznicem) więc warto zaopatrzyć się wtedy w węgiel do filtrów (np. w sklepach akwarystycznych) i trzymać "na czarną godzinę".
Pij herbatę, bądź bamboocha...

ODPOWIEDZ