Co zrobić z zieloną laką na wierzchu "bambusa"

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

carolinkaa
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Co zrobić z zieloną laką na wierzchu "bambusa"

Post autor: carolinkaa » 11 kwie 2007 17:29

Witam!!!
Mam kilkanaście lucky bamboo i na każdym z nich jest zielona laka...
Jestem ciekawa czy można ja w jakiś sposób zdjąć i czy jest sens. Wiem że zatrzymuje wilgoć podczas transportu ale czy musi być cały czas??
I dlaczego jedne lucky bamboo są wysoki a inne niskie?? Podobno nie rosną to jak to jest??
Może jak zdejmę lakę to zaczną rosnąć?????
[/b]
Karolinka

Awatar użytkownika
unlucky bamboo
Krzewiciel
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: unlucky bamboo » 19 kwie 2007 23:34

Laka oprócz zatrzymywania wody ma swoje walory estetyczne - bez niej końcówka łodygi mogłaby nieładnie przyschnąć. A długość zależy od producenta - długie łodygi tnie się na mniejsze fragmenty i "lakuje" (luckuje;) oraz ukorzenia. Łodyga sama w sobie nie urośnie już ani centymetra więcej, bo pozbawiono ją tzw. "stożka wzrostu", który u dracen znajduje się na szczycie liściastego pędu. Nowe stożki wyrastają z boków łodygi wypuszczając liście - i ta część rośnie - no właśnie - wie ktoś ile? Widziałem już takie po 2m i więcej... Wygląda na to, że ograniczają je tylko prawa fizyki:)
Pij herbatę, bądź bamboocha...

ODPOWIEDZ