Listki Draceny

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

agusia_x

Listki Draceny

Post autor: agusia_x » 04 maja 2007 09:47

Witam.
Mam trzy dość duże Draceny i na każdej z nich pnące się w niesamowitym tempie w górę liście. I tu pojawia się pytanie. Czy można jakoś zatrzymać wzrost liści?? Wolałabym aby pojawiły się nowe w innych miejscach, a stare przestały rosnąć, bo razem z łodygą mierzą już dobrze ponad metr, a nie chciałabym ścinać łodygi. Ktoś zna jakiś sposób jak to zatrzymać? Wiem, że w innych kwiatach ścina się czubek i wtedy wypuszcza liście z boku, ale nie wiem czy w tym przypadku tez tak będzie i czy nie zmarnuję swoich lucky. Z góry dzięki za informację.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 04 maja 2007 11:36

Jak obetniesz stożek wzrostu to uaktywnią się inne - uśpione do tej pory. Dokładnie tak jak to nastąpiło po ostatnim cięciu przed sprzedażą.

agusia_x

Post autor: agusia_x » 04 maja 2007 15:24

A co w tym przypadku jest stożkiem wzrostu???

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 07 maja 2007 09:23

Czubek, który rośnie.

Awatar użytkownika
unlucky bamboo
Krzewiciel
Kontaktowanie:

Post autor: unlucky bamboo » 11 wrz 2007 12:27

Kiedyś czytałem, że draceny można obkładać wilgotną watą w miejscu, w którym chce się mieć kolejny stożek wzrostu. Watę obkłada się folią i pilnuje żeby stale była wilgotna. Podobno działa, ale nigdy tego nie sprawdzałem w praktyce...

Większa ilość stożków wzrostu powinna spowolnić wzrost całej rośliny. Można też pokombinować coś ze światłem, bo może jest za słabe i dlatego tak się wyciąga.
Pij herbatę, bądź bamboocha...

ODPOWIEDZ